خانه / اخبار / سفیر کره جنوبی: تحریم، فرصت ارتباط با تعاونی هاست…

سفیر کره جنوبی: تحریم، فرصت ارتباط با تعاونی هاست…

به گزارش چهارشنبه تارنمای اتاق تعاون ایران، «یو جانگ هیان» در دیدار با رییس اتاق تعاون ایران ادامه داد: موقعیت ایران به لحاظ راهبردی از نظر تولید و جغرافیا اهمیت دارد و دولت و شرکت های کره جنوبی اهمیت حضور در این بازار را می دانند.
وی بیان داشت: روابط ایران و کره جنوبی، فقط اقتصادی و تجاری نیست و ارتباط آنها فراتر از این است.
این مقام کره جنوبی ادامه داد: بسیاری از شرکت های اروپایی در حال ترک ایرانند اما شرکت های کره ای اعلام کردند در ایران می مانند.
وی آمادگی کشور خود را برای به اشتراک گذاشتن دانش فنی خود با ایران را اعلام کرد.

** پیشنهادهای اتاق تعاون ایران برای همکاری با کره جنوبی
رییس اتاق تعاون ایران در این دیدار تصریح کرد: بخش تعاون با توجه به اینکه غیردولتی است و به دولت وابستگی ندارد شامل مفاد تحریم نمی شود و این فرصت مغتنمی را در اختیار کره جنوبی قرار می دهد که بتواند در شرایطی که شرکت های اروپایی از کشور خارج می شوند تعاملات را افزایش دهد.
«بهمن عبداللهی» افزود: بخش تعاون ایران ۱۴ میلیون عضو دارد و ۴۰ میلیون نفر از خدمات تعاونی ها استفاده می کنند که این امر، فرصت مناسبی را برای گسترش تعاملات میان 2 کشور فراهم می کند.
عبداللهی یادآوری کرد: تحریم ها شامل بخش های کمی از اقتصاد کشور است و می توانیم در حوزه های دیگر فعالیت های مشترک را گسترش دهیم.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در شرایط تحریم شرکت های اروپایی و سایر شرکت ها فعالیت خود را محدود کرده اند شرکت های کره جنوبی می توانند از این فرصت استفاده کنند و تعاملات را گسترش دهند.
رییس اتاق تعاون ایران گفت: ۸۰ درصد آبزی پروری و صنایع دریایی در اختیار بخش تعاون است و با توجه پیشرفت های کره جنوبی در این زمینه بهره گیری از تجربیات متخصصان این کشور را خواستاریم.
وی پیشنهاد کرد برنامه های آموزشی تهیه و تدوین شود تا از تجربیات کره جنوبی در زمینه کسب و کار الکترونیک، فضای مجازی و غیره بهره گیری شود که در این زمینه برگزاری دوره های آموزشی مشترک یا اعزام های کوتاه مدت می تواند موثر باشد.
به گزارش ایرنا، قرار است اتاق تعاون ایران و سفارت کره جنوبی هفتم آبان ماه یک کارگاه آموزشی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار کنند.
در این کارگاه آموزشی به موضوع مدیریت زنجیره، تجارت الکترونیک و بازاریابی بین المللی پرداخته می شود.

اقتصام*3061*1961*

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کشت غلات دیم در قزوین 10 درصد افرایش یافت…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قزوین، تورج بنیادی روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *