خانه / اخبار / سیل 90 میلیارد ریال به شبکه توزیع برق خراسان رضوی خسارت زد…

سیل 90 میلیارد ریال به شبکه توزیع برق خراسان رضوی خسارت زد…

محسن ذبیحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این برآورد اولیه 90 میلیارد ریالی ناشی از بارش باران و توفان و جاری شدن سیلاب اخیر در خراسان رضوی، خسارات مستقیم به شبکه برق است و خسارات غیر مستقیم در این برآورد لحاظ نشده است.
وی اضافه کرد: خاموشیهای ناشی از بارندگی و توفانهایی که طی روزهای پایانی سال 97 و فروردین ماه امسال در سطح استان رخ داد با وجود وارد کردن خسارت با تلاش و همت کارکنان شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: این خسارات بیشتر شامل سقوط و شکستگی پایه ها، قطع هادی های شبکه، برخورد اجسام خارجی، آبگرفتگی تابلوها و پارگی سیم می شود.
ذبیحی افزود: با توجه به اعلام آماده باش قبلی و حضور کامل نیروهای اجرایی و بسیج امکانات شرکت توزیع برق، این مشکلات با انجام تعمیرات لازم توسط کارکنان در حداقل زمان ممکن برطرف و برق مشترکان بدون هیچ حادثه ای وصل شد.
وی ادامه داد: شهرستانهای کلات، درگز، سرخس، تربت جام و مه ولات بیشترین خسارت وارده به شبکه و تجهیزات توزیع برق را متحمل شدند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: در حال حاضر شبکه برق استان از حالت پایدار برخوردار بوده و مشکل حادی در هیچ نقطه ای از استان به وجود نیامده است اما ضرورت دارد با تخصیص اعتبار مناسب از سوی مراجع ذیربط نسبت به بازسازی خطوط شبکه، ایمن سازی و تقویت نقاط آسیب پذیر اقدام شود .
شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با دارا بودن طولانی ترین شبکه توزیع برق کشور حدود 70 شهر به جز مشهد و طرقبه – شاندیز و تعداد دو هزار و 732 روستای برقدار را تحت پوشش خود دارد و خدمات خود را به حدود یک میلیون و 265 هزار مشترک شهری و روستایی در وسعتی حدود 117 هزار کیلومتر مربع ارائه می کند.
1922/7489

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

24 هزار دستگاه کامیون ترانزیتی از پایانه مرزی تمرچین تردد کرد…

ارسلان شکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *