خانه / اخبار و مقالات / سیل 920 میلیون تومان به پیرانشهر خسارت زد

سیل 920 میلیون تومان به پیرانشهر خسارت زد

پل‌هایی که در برابر سیل مقاومت کردند
عکس تزیینی است

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در اثر بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیل در روزهای گذشته ۹۲۰ میلیون تومان به بخش کشاورزی و دامداری در روستاهای پیرانشهر خسارت وارد شده است.

به گزارش ایسنا، رسول جلیلی در جمع خبرنگاران در خصوص میزان خسارات وارد شده به محصولات زراعی، باغی، دام و طیور و تاسیسات زیربنایی بخش کشاورزی شهرستان پیرانشهر در اثر وقوع سیل، اظهار کرد: سیلی که در روز 4 آبان سال جاری بر اثر بارش شدید باران در شهرستان پیرانشهر جاری شد، در حدود ۹۲۰ میلیون تومان خسارت در سطح روستاهای این شهرستان برجا گذاشته است.

وی تصریح کرد: خسارات وارد شده به روستاهای پیرانشهر بیشتر در بخش تاسیسات دامداری و کشاورزی بوده و مابقی به محصولات کشاورزی وارد شده است که در حدود 105 میلیون تومان به محصولات زراعی، 59 میلیون و 400 هزار تومان به محصولات باغی، 519 میلیون و 200 هزار تومان به محصولات دامی و طیور و آبزیان  و 237 میلیون تومان نیز به تاسیسات زیربنایی بخش کشاورزی شهرستان خسارت وارد شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی آذربایجان غربی، در خصوص میزان خسارات در بخش سیلوانای ارومیه، اضافه کرد: تاکنون میزان خسارت وارد شده به این بخش محاسبه نشده است.

وی ادامه داد: در صورتی که میزان خسارت در بخش گسترده بوده و افزایش داشته باشد مصوبات به هیات وزیران ارسال شده و در انتظار تصمیمات جهت پرداخت تسهیلات کم بهره خواهیم بود.

جلیلی، با اشاره به سیل فرودین‌ماه  سال گذشته در پیرانشهر، بیان کرد:  در این زمینه طبق مصوبه هیت وزیران ۱۰۰ میلیارد تومان درراستای نوسازی موارد آسیب دیده از سیل تخصیص یافت که با سود ۱۰ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی آذربایجان غربی، تاکید کرد: البته شناسایی افراد خسارت دیده هم‌چنان ادامه دارد و در صورت نیاز هر فرد سیل زده‌ای به تسهیلات؛ اقدامات لازم  در این زمینه انجام می‌شود.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

آبگرفتگی در خیابان خرمشهر – آق‌قلا

بعد از وقوع سیل در استان گلستان مردم به خانه‌های خود بازگشتند ولی این منطقه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *