خانه / اخبار / طرح های نیمه تمام اقتصاد مقاومتی قم در اولویت 98 قرار گیرد…

طرح های نیمه تمام اقتصاد مقاومتی قم در اولویت 98 قرار گیرد…

به گزارش ایرنا، بهرام سرمست عصر شنبه در نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: جلسه های اقتصاد مقاومتی در سطح کشور و استان به نحو ایده آل شکل نگرفته است، از این رو موضوع اقتصاد مقاومتی باید بر اساس اصول، چهارچوب ها و هدف های مورد نظر تعریف شود.
وی با تاکید بر توجه ویژه دستگاه ها به تعیین اولویت های برنامه های محوری اقتصاد مقاومتی در سال 98 گفت: هر دستگاه اجرایی موطف است تا یک برنامه محوری را در قالب اصول و اهداف اقتصاد مقاومتی ارائه کند.
سرمست همچنین خاطرنشان کرد: برنامه های اقتصاد مقاومتی که از سال های گذشته پیش بینی شده ولی متوقف مانده است باید بازبینی و آسیب شناسی شود و در اولویت های سال 98 قرار گیرد.

** معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در این جلسه گفت: هیچ اعتباری برای طرح های اقتصاد مقاومتی تعریف نشده ولی این هنر یک مدیر دستگاه اجرایی است که طرح های خود را با اهداف و شاخص های اقتصادی مقاومتی تهیه و اجرا کند.
مهرداد غضنفری افزود: به عنوان نمونه سازمان جهاد کشاورزی که امسال 700 هزار تن تولید داشته درصدد است تا آن را در سال آینده افزایش دهد، و برای این کار باید چند گلخانه را ایجاد و سیستم آبیاری را نیز مدرن کند که این اقدام ها در ذیل اهداف اقتصاد مقاومتی می باشد.
وی گفت: مدیران باید اعتبارهای خود را به سمت طرح هایی که منجر به اقتصاد مقاومتی می شود، هدایت کنند.
وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز اگر قصد افزایش 20 درصدی میزان صادرات استان را دارد، باید واحدهای صنعتی را فعال نموده و خام فروشی را کنار بگذارد و ارزش افزوده داشته باشد تا به این هدف دست پیدا کند.
در آخرین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم در سال 97 از مجموع 13 طرح پیشنهادی ، سه طرح واحدهای لجستیک حمل و نقل کالا، احداث کمربندی آزاد راه قم – سلفچگان – راهجرد و همچنین احداث راه دسترسی به دریاچه نمک به عنوان طرح های پیشرو اقتصاد مقاومتی درسال آینده مورد تصویب قرار گرفت.
7403/ 6133/

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

اگر آمریکا به تجاوز گری خود ادامه دهند، نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند داشت…

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه سه‌شنبه در تماس تلفنی «امانوئل مکرون» رئیس جمهور ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *