خانه / اخبار / فاصله فارس و کرمان 100 کیلومتر نزدیک تر می شود…

فاصله فارس و کرمان 100 کیلومتر نزدیک تر می شود…

به گزارش یکشنبه ایرنا، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در سفر به شهرستان نی ریز کلنگ آغاز ساخت این جاده را به زمین زد.
سید علی نقی طبیب لقمانی در همین راستا به روستای بنه کلاغی از توابع بخش قطرویه سفر کرد تا کلنگ محور ارتباطی این روستا به روستای بازرگان شهرستان دارب را به زمین بزند.
در این آیین اعلام شد، این جاده به وسعت 13 و نیم کیلومتر می تواند بخش قطرویه را از بن بست نجات و در ادامه این محور به استان هرمزگان ختم و مسیر استان فارس به کرمان را 100کیلومتر نزدیک تر کند.
همچنین در آیین دیگری، کلنگ ساخت محور جاده هرگان تا چنارویه با عرض 9متر و به طول 10کیلومتر به زمین زده شد. اعتبار این پروژه 22میلیارد ریال اعلام شده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین با حضور در روستای علی آباد شور از توابع بخش مرکزی شهرستان نی ریز کلنگ آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 50 منزل مسکونی این روستا و 30طرح تولیدی و صنعتی با اعتبار افزون بر 60میلیارد ریال را به زمین زد.
به مناسبت دهه مبارک فجر، همچنین پروژه فیبر نوری توزیع برق با احداث 15 کیلومتر شبکه با هزینه ای افزون بر 35 میلیارد ریال در شهر نی ریز به بهره برداری رسید.
افتتاح پروژه 14 هکتاری آبیاری نوین باغ پسته با اعتبار 800 میلیون ریال به نمایندگی از 1060هکتار از باغ های شهرستان نی ریز از دیگر برنامه های سفر این سفر طبیب لقمانی بود.
افتتاح زمین فوتسال چمن مصنوعی در پارک معلم که به همت شهرداری نی ریز ساخته شده بود پایان بخش برنامه های سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس به این شهرستان بود. این پروژه سه میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه داشته است .
شهرستان نی ریز در شرق استان فارس واقع است.
2027

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر در سمت خود ابقا شد…

به گزارش ایرنا، همچنین مختار قاسمی، حسین باباخانی، امیر شهریاری، عبدالرسول ابراهیمی با کسب اکثریت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *