خانه / اخبار / فرصت حضور اقتصادی زنان باید در کنار نشان های تجاری فراهم شود…

فرصت حضور اقتصادی زنان باید در کنار نشان های تجاری فراهم شود…

به گزارش ایرنا محمدرضا جوادی یگانه عصر پنجشنبه در آیین اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی در بوستان گفت و گو نقش اصلی این نمایشگاه را ایجاد ارتباط بین این دو بخش عنوان و تایکد کرد: این رویکرد در نمایشگاه شهریور سال آینده هم دنبال خواهد شد.
به گفته وی کارکرد اصلی نمایشگاه زنان و تولید ملی تنها فروش محصولات و تولیدات نیست بلکه حضور زنان در چرخه اقتصاد است.
جوادی یگانه با اشاره به اهمیت موضوع تولید ملی بویژه تولید و عرضه محصولات زنان خودسرپرست و زنان معلول خودسرپرست در تهران اظهارداشت: دغدغه جدی آنان فروش تولیداتشان است.
وی افزود:البته این موضوع تنها به این معنا نیست که مکانی برای عرضه محصولات داشته باشند.
معاون اجتماعی شهردار تهران، رویکرد شهرداری را حمایت از زنان سرپرست خانوار عنوان و بیان کرد: وقتی این افراد از بازار دور باشند، از منطق و نیاز بازار اطلاع ندارند.
وی افزود: نمایشگاه زنان و تولید ملی علاوه بر ایجاد فرصتی برای عرضه و فروش تولیدات زنان سرپرست خانوار، زمینه ای برای کسب و کار و فعالیت آنان نیز فراهم می کند.

**اعتماد مردم به کالای ایرانی را بازگردانیم
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به ذهنیت منفی مردم به کیفیت کالای ایرانی گفت: باید بتوان با سیاستگذاری به سمتی رفت که اعتماد مردم را به محصول ایرانی بازگردانیم.
زهرا صدر اعظم نوری اظهارداشت: باید به این سمت برویم که از تولیدکنندگان و کارآفرینان ارتقای کیفی را بخواهیم و در نمایشگاه ها هر ساله باید شاهد افزایش مستمر کیفیت باشیم.
صدراعظم نوری با اشاره به برپایی چهاردهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی افزود: چنین نمایشگاه ها و اقداماتی باید مورد تشویق و حمایت سیاستمداران و دست اندرکاران قرار گیرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه تریبون های نماز جمعه بهترین مکان برای انتقال این پیام به مردم هستند اظهارداشت: چنین اقدامات موثری از این طریق می تواند به سمع و نظر شهروندان برسد و شورای اسلامی شهر هم از این حرکت های اصولی و اساسی حمایت و پشتیبانی می کند.
وی گفت: نمایشگاه زنان و تولید ملی بیشتر به دنبال این است که از دستاوردها، تولیدات و خلاقیت های این قشر بهره مند شود.
صدراعظم نوری افزود: امسال در این نمایشگاه عرصه را برای کارآفرینان و برای افراد خلاق فراهم کرده ایم و نگاه ویژه به زنان سرپرست خانوار داریم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ایجاد امکانات بیشتر به زنان سرپرست خانوار تولیدکننده پیشنهاد داد: چنین نمایشگاه هایی در سایر مناطق هم برگزار شود و فقط در بوستان گفت و گو متمرکز نشود.
صدراعظم نوری افزود: برپایی نمایشگاه در سایر نقاط شهر، ضمن فرهنگ سازی، کارآفرینی را منتقل و ذهنیت خوبی را برای مردم تهران ایجاد می کند.
وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر تهران هم کمک خواهد کرد و در قالب سیاست ها و برنامه ها از اقدامات موثر و خوب در این حوزه حمایت می کند.
صدراعظم نوری افزودو: زهرا بهروز آذر سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران به عنوان کسی که در مقوله کار آفرینی تحصیل کرده، می تواند از توانمندی کارآفرینان شهر به ویژه زنان کارآفرین حداکثر بهره مندی را داشته باشد و دستاوردها و محصولات آنان را نمایش دهد.
آیین اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با حضور حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، فاطمه راکعی مشاور شهردار در امور بانوان و جمعی از کارآفرینان در بوستان گفت و گو امروز به کار خود پایان داد.
تهرام/7245/1008

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کاهش 80 درصدی مصرف برق شهرک های صنعتی در اوج بار ضروری است…

عادل کاظمی روز سه شنبه در جلسه مشترک بین هیئت امناهای شهرک های صنعتی با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *