خانه / اخبار / فرماندار رشت: به افزایش تولیدات داخلی اهتمام شود…

فرماندار رشت: به افزایش تولیدات داخلی اهتمام شود…

به گزارش خبرنگار ایرنا، میرشمس مومنی زاده عصر سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان رشت در فرمانداری افزود: بهره وری از آب ، خاک، دریا، منابع طبیعی و معدن را باید در دستور کار قرار دهیم و به طور جدی دنبال کنیم.
وی اظهار داشت: استفاده از بخش دریا در گردشگری و پرورش ماهی در قفس در استان گیلان با توجه به دریای خزر و وجود نوار ساحلی قابل توجه در شهرستان رشت بایستی مورد توجه قرار گیرد.
مومنی زاده با تشریح سایر مصادیق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: استفاده چند منظوره از اراضی کشاورزی، استفاده از آب بندان ها، کارآفرینی و توسعه آن و حمایت از کارآفرینان از دیگر مصادیق اقتصاد مقاومتی است که بایستی به این موارد اهتمام شود.
وی با تاکید بر توسعه مهارت آموزی برای رفع مشکلات مربوط به اشتغال و بیکاری در راستای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: استفاده حداکثری از ظرفیت روستایی، توسعه محصولات روستایی و پرورش ماکیان و گیاهان زینتی از دیگر مواردی است که بایستی در راستای اقتصاد مقاومتی توجه شود.
فرماندار شهرستان رشت خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای مقاوم سازی اقتصاد در مقابل نوسانات و مقاوم کردن اقتصاد در مقابل تهدیدها و چالش ها در عرصه داخلی و بین المللی است.
وی با بیان این که اقتصاد مقاومتی به این معنی است که تحت تاثیر هیچ عواملی اعم از داخلی و خارجی اداره کشور دچار اختلال نشود، تصریح کرد: هدف سیاست های اقتصاد مقاومتی توانمند کردن اقتصاد کشور با اتکا به ظرفیت داخلی است.
فرماندار شهرستان رشت خاطر نشان کرد: ملاک ارزیابی ما در ارتباط با عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی، پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
وی بیان داشت: در اسفندماه سال جاری کمیته ای تشکیل شود تا گزارش همه دستگاه ها در بخش اقتصاد مقاومتی ارائه و دستگاه های برتر معرفی شود.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
7286/2007

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

عراق: واردات گاز از ایران را برغم اقدام آمریکا ادامه می دهیم…

به گزارش ایرنا، ‘مصعب المدرس’ سخنگوی وزارت برق عراق روز چهارشنبه در یک گفتگوی خبری ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *