خانه / اخبار / فرودگاه کلگری رکورد تعداد سفرهایش را در سال 2018 شکست

فرودگاه کلگری رکورد تعداد سفرهایش را در سال 2018 شکست

فرودگاه کلگری رکورد تعداد سفرهایش را در سال 2018 شکست

فرودگاه بین‌المللی کلگری (YYC) اعلام کرد که تعداد سفرهای داخلی و خارجی این فرودگاه در سال 2018 به 17.3 میلیون سفر رسید که رکورد جدیدی می باشد. مقامات رسمی فرودگاه می‌گویند که این تعداد، یک میلیون سفر بیشتر از تعداد سفرهای انجام شده در سال 2017 در این فرودگاه بوده است.

Bob Sartor مدیرعامل و رئیس فرودگاه کلگری گفت:”ما به سختی تلاش کردیم تا به فرودگاهی مناسب برای فعالیت خطوط هوایی تبدیل شویم.”

وی در ادامه افزود اگرچه اکثر مسافران این فرودگاه در مسیرهای داخلی پرواز داشته اند، اما شاهد افزایش تعداد مسافران بین‌ المللی و آمریکایی نیز بوده ایم.

او همچنین گفت که اکثر خطوط هوایی مسیرهای جدیدی راه ‌اندازی کرده اند و فرودگاه نیز با شرکت های هواپیمایی جدید ارزان قیمت شروع‌ به همکاری نموده و همچنین خطوط هوایی آمریکایی سفرهای خود به فرودگاه کلگری را افزایش داده اند.

نقش محرک های اقتصادی

اما Sartor اعتقاد دارد که یکی از بزرگترین محرک های افزایش سفرها در سال‌های اخیر، وضعیت در حال رشد فرودگاه بین‌المللی کلگری به عنوان یک فرودگاه ارتباطی برای ساکنین غرب کانادا بوده‌ است.

او گفت:”این نشان دهنده اهمیت کلگری برای دو شرکت عمده هواپیمایی به ویژه WestJet است؛ که مسافران را از دیگر بخش ها و نواحی کانادا و شمال‌غرب آمریکا به فرودگاه کلگری آورده، و سپس آنها را به دیگر نقاط مختلف دنیا جابجا می کند.”

Fred Lazar استاد دانشگاه یورک می ‌گوید که از رکورد سفرهای فرودگاه بین ‌المللی کلگری شگفت ‌زده نشده است.

او می گوید:”شرکت هوایی WestJet همواره فرودگاه بین‌ المللی کلگری را به عنوان یکی از مراکز اصلی سفرهایش درنظر داشته و همچنین شرکت هوایی Air Canada نیز اکنون فرودگاه کلگری را به چهارمین کانون اصلی خود در سراسر کانادا تبدیل کرده تا از این طریق ارتباطات اولیه را با کشورهای آسیایی برقرار کند.”

همه این اتفاقات پس از رشد نسبتا کند فعالیت های فرودگاه در سال های 2015 و 2016 رخ داده اند به طوری که در آن زمان، تعداد مسافران هوایی در هر سال کمتر از ۱.۵ درصد افزایش داشته است.

Sartor گفت:”واضح است که سفرهای تجاری در این فرودگاه به چالش کشیده شده اند. به طور حتم صنعت نفت ‌و گاز محرک بزرگی برای اقتصاد ما هم در کلگری و هم در کل آلبرتا می باشد.”

مقامات YYC می گویند که این فرودگاه در حال حاضر پروازهای بدون توقف به بیش از ۸۰ مقصد داخلی و بین المللی با بیش از ۲۷۰ پرواز در روز ارائه می دهد.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تور مالزی 9 و 13 و 22 اردیبهشت 98

قیمت از 4150000 اقامت 7 شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *