خانه / اخبار و مقالات / قره‌خانلو: تمام هزینه‌هایم در آرژانتین با IOC است/ ۳ برنامه اصلی را دنبال خواهم کرد

قره‌خانلو: تمام هزینه‌هایم در آرژانتین با IOC است/ ۳ برنامه اصلی را دنبال خواهم کرد

رییس آکادمی ملی المپیک گفت: من به دعوت کمیته بین المللی المپیک برای حضور در یک همایش به آرژانتین آمده‌ام و تمام هزینه‌هایم را نیز IOC پرداخت کرده است.

رضا قره خانلو در گفت‌وگو با ایسنا درباره ی علت حضورش در آرژانتین بیان کرد: کمیته بین المللی المپیک (IOC) در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ اصلاحات اساسی را در سیاست‌ها و برنامه‌های خود اعمال کند و تمام تغییرات در برنامه المپیزم را پیگیری می‌کند. به همین دلیل در کنار المپیک جوانان یک همایش بزرگی ترتیب دادند که در این همایش ۱۱۰۰ نفر از بزرگترین شخصیت‌ها و تمام اعضای خانواده IOC شرکت داشتند از جمله خود توماس باخ و بان کی مون و تمام اعضای IOC. این همایش با حضور رییس جمهور آرژانتین آغاز به کار کرد و در مورد ۱۳ عنوان بسیار مهم بحث و گفت‌وگو شد.

او افزود: من نیز از طرف کمیته بین‌المللی المپیک برای شرکت در این کنگره دعوت شدم و تمام هزینه‌هاهای مربوط به مسافرت و اسکانم از طریق کمیته بین‌المللی المپیک پرداخت شده است. من این فرصت را برای ارائه دیدگاه های ایران مورد استفاده قرار دادم و تلاش کردم با شرکت فعال در جلسات، دیدگاه‌های ایران و برنامه های کمیته ملی المپیک ایران را به اطلاع آنها برسانم.

قره خانلو در موضوعاتی که در این همایش مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت، بیان کرد: همان طور که گفتم ۱۳ عنوان بسیار مهم بحث و گفت‌وگو شد که به برخی اشاره می‌کنم. یکی، موضوع اصلاح جامعه از طریق ورزش بود که در این زمینه بان کی مون به عنوان رییس کمیته اخلاق IOC منصوب شده  و اعتقاد دارد جنبش المپیزم قوی‌ترین ابزار برای اصلاح وضعیت جهان است. مورد دیگر، توجه ویژه نسبت به ورزش زنان بود. مسئله دیگر، موضوع شهر فعال جامعه سالم است. درواقع IOC می‌خواهد به جز ورزش قهرمانی، به میان مردم برود و برای سلامت مردم و کاهش بیماری ها از ورزش استفاده کند. موضوع چهارم، آینده ورزشکاران و دوران بازنشستگی آنها بود که به نقش های اجتماعی قهرمانان برمی گردد. صلح  و ورزش، مبارزه با دوپینگ و حفظ محیط زیست نیز از دیگر موضوعاتی است که در این برنامه گنجانده شده است.

او ادامه داد: در نظر هست بعد از بازگشت به ایران سه برنامه اصلی را پیگیری کنیم که اولی، تشکیل انجمن المپین های جوان خواهد بود تا از طریق آن، ورزشکاران جوان با مسائل فرهنگی، آموزشی و اجتماعی آشنا شوند و در آینده بتوانند المپین های کاملی باشند. مورد دوم، توجه به دختران است و برنامه دختران المپین را در آکادمی پیگیری می‌کنیم. به این معنی که دختران جوان ما که مستعد قهرمانی در المپیک هستند تحت پوشش آکادمی قرار می گیرند و از خدمات علمی و آموزشی آکادمی به طور جدی بهره مند می شوند. مورد سوم نیز موضوع اصلاح جامعه از طریق ورزش و شهر فعال، جامعه سالم است. IOC هم از برنامه‌های ما حمایت خواهد کرد و حتی بودجه مناسبی برای آن در نظر گرفته است. امیدوارم با تلاش همه عزیزان بتوانیم در این برنامه ها پیشرفت مناسبی داشته باشیم.

قره خانلو در پایان گفت: مجددا تاکید می کنم من به دعوت کمیته بین المللی المپیک به آرژانتین آمده‌ام و تمام هزینه‌هایم نیز به وسیله IOC پرداخت شده است.

 انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

اورژانس هوایی آذربایجان غربی افتتاح شد

اورژانس هوایی آذربایجان غربی در چهارمین روز از فروردین 98، با حضور استاندار آذربایجان غربی، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *