خانه / اخبار / قیمت کالا در کردستان گرانتر از دیگر استان ها نیست…

قیمت کالا در کردستان گرانتر از دیگر استان ها نیست…

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا روز شنبه در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان کردستان اظهار داشت: مشکلات اقتصادی که امروز در کشور و به تبع آن در کردستان وجود دارد خاص این استان نیست و همه استان ها به نوعی با آن مواجه شدند.
وی اضافه کرد: همه به این واقف هستیم که جنگ اقتصادی بر علیه ایران توسط آمریکا و متحدانش ایجاد شده و در این بین فضای رسانه ای و مجازی هم به مسائل و مشکلات اقتصادی بیشتر دامن می زنند.
استاندار کردستان افزود: گرانی در استان نسبت به سایر استان های کشور بیشتر نیست و دلیل این مدعا هم تمایل زیاد به خروج دام زنده و گوشت از استان است.
مرادنیا به موضوع مسمومیت تعدادی از شهروندان قروه ای اشاره کرد و گفت: نسبت دادن مسئله مسمومیت مردم شهرستان قروه با گوشت توزیعی، توسط فضای مجازی منجر به واکنش هایی از سوی مردم شده است.
مرادنیا یادآورشد: روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرده دلیل مسمومیت مردم قروه هیچ ارتباطی با مصرف گوشت ندارد.
استاندار کردستان اضافه کرد: روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان در خصوص پاسخگویی سریع به مواردی که در فضای مجازی مطرح می شود ضعیف عمل می کنند.
مرادنیا اظهار داشت: مسئولان روابط عمومی ها و اهالی رسانه در این مقطع حساس کشور باید در راستای کاهش استرس و افزایش آرامش مردم سرعت عمل و دقت بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه نباید تمام مشکلات و ضعف های جامعه را به دولت نسبت دهیم، تاکید کرد: دولتمردان هم از مردم جدا نیستند و بی شک این افراد مسئولیتی را پذیرفتند که در راستای عمل به آن تلاش خود را می کنند.
استاندار کردستان گفت: بسیاری از مشکلات کردستان مربوط به گذشته است و به عنوان نمونه در بحث تخصیص آب بشدت نسبت به این استان سختگیری هایی اعمال شده است.
مرادنیا اضافه کرد: برای احیای دریاچه ارومیه، استان آذربایجان غربی توجهی به محدودیت ها نکرده و نه تنها چاه های موجود دراین محدوده را مسدود نکرده بلکه توسعه هم داده اند.
وی با اشاره به اینکه مشکل دیگر در استان مربوط به پرداخت مالیات است، یادآور شد: در کردستان 80 درصد مالیات توسط مردم و 20 درصد توسط شرکت ها و کارخانجات پرداخت می شود و این در دیگر استان ها برعکس است.
استاندار کردستان یادآور شد: انتظار می رود نمایندگان مردم در مجلس همکاری و ارتباط بیشتری با مسئولان استان داشته باشند نه اینکه انتخاب فرماندار یکی از شهرستان ها به دلیل مخالفت یکی از این نمایندگان 6 ماه به تاخیر بیافتد.
9936 / 3034

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کاهش 80 درصدی مصرف برق شهرک های صنعتی در اوج بار ضروری است…

عادل کاظمی روز سه شنبه در جلسه مشترک بین هیئت امناهای شهرک های صنعتی با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *