خانه / اخبار / مرحله نخست تامین مالی خرید تجهیزات پتروشمی زنجان انجام شد…

مرحله نخست تامین مالی خرید تجهیزات پتروشمی زنجان انجام شد…

محمدرضا مدیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گشایش اعتبار پس از طی مراحل کارشناسی و اداری بسیار طولانی از جمله طی مراحل مختلف در بانک عامل صنعت، معدن و تجارت، صندوق توسعه ملی و انجام 2 مرحله افزایش سرمایه و همچنین تامین وثایق و تضمینهای مورد نیاز آن هم در شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه انجام شد که در نوع خود دستاورد بزرگی محسوب می شود.
وی ادامه داد: 80 درصد از اعتبار اسنادی ایجاد شده از محل اعتبارات ارزی صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک ملی و 20 درصد مابقی از محل منابع شرکت به مبلغ 31 میلیون و 334 هزار و 460 یورو تامین شده است.
مدیری اظهار داشت: پس از گشایش اعتبار اسنادی، فرایند سفارش گذاری و خرید تجهیزات شرکت پتروشیمی آغاز می شود.
به گزارش ایرنا، در اردیبهشت سال 85، موضوع تاسیس پتروشیمی زنجان به تصویب هیات وزیران رسید و وزارت نفت موظف شد نسبت به مطالعه طرح، اقدام و با مشارکت بخش خصوصی یک واحد پتروشیمی در مناسب ترین نقطه این استان احداث شود.
پس از یک سال عملیات اجرایی پتروشیمی اوره و آمونیاک در شهرستان ایجرود آغاز شد.
با مشارکت بیش از 500 میلیارد ریالی نزدیک 96 هزار نفر از شهروندان زنجان برای احداث واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی با ظرفیت 687 هزار تن آمونیاک و یک میلیون و 80 هزار تن اوره، جریان احداث این واحد صنعتی صورت جدی تری به خود گرفت.
11 سال از این جریان سپری می شود و هنوز مردم چشم انتظار خبرهای خوب از شرکتی هستند که بخشی از ثروت خود را در آن سرمایه گذاری کرده اند.
8068/3088

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

عراق: واردات گاز از ایران را برغم اقدام آمریکا ادامه می دهیم…

به گزارش ایرنا، ‘مصعب المدرس’ سخنگوی وزارت برق عراق روز چهارشنبه در یک گفتگوی خبری ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *