خانه / اخبار / مسیرهای Graduates برنامه مهاجرتی Quebec Experience تا ماه نوامبر به تعلیق درآمدند

مسیرهای Graduates برنامه مهاجرتی Quebec Experience تا ماه نوامبر به تعلیق درآمدند

مهاجرت به کبک

دولت کبک به تازگی اعلام کرده است که تا اول ماه نوامبر سال جاری درخواست برای مسیرهای Graduates برنامه مهاجرتی Quebec Experience به تعلیق درآمده اند. جزییات این تعلیق دیروز 10 جولای توسط وزیر مهاجرت کبک اعلام گردیده است. البته دو دسته از این تعلیق مستثنی هستند. این دو دسته عبارت اند از:

  • فارغ التحصیلانی که در کبک کار می کنند و ویزای کاری آنها در روز 10 جولای 2019 معتبر بوده و قبل از اول نوامبر 2019 منقضی می شود؛
  • متقاضیانی که در 16 ژوئن 2019 درخواست گواهی انتخاب کبک داده اند و هنگام اراده این درخواست یا ساکن موقت کبک بوده اند و یا در 16 ژوئن 2019 در کبک مشغول تحصیل یا کار بوده اند.

گفتنی است 16 ژوئن 2019 روزی است که اصلاحات در قوانین مهاجرت کبک به تصویب رسید و به موجب آن درخواست 16 هزار متقاضی مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی اسکیلد ورکر ملغی اعلام شد. تعلیق درخواست سایر متقاضیان مسیر مهاجرتی Graduate برنامه  Quebec Experience بلافاصله اعمال می شود و تا اول نوامبر 2019 چنین خواهد بود.

بد نیست بدانید برنامه مهاجرتی  Quebec Experience یا به اختصار PEQ مسیر اقامت دائم کانادا را برای ساکنین موقت و واجد شرایطی که موقتی در کبک تحصیل یا کار کرده اند باز می کند. دولت کبک همچنین گفته است :” ما با اتخاذ این تصمیم خواسته ایم اولویت را به متقاضیانی بدهیم که طی این مدت در کبک شاغل هستند”.

وزارت مهاجرت کبک به افزایش قابل توجه دانشجویان خارجی که ظرف سال های اخیر از طریق برنامه PEQ انتخاب شده اند اشاره کرده و گفته است که باید بر انتخاب متقاضیان بر اساس سابقه کار و یا مهارت های مورد نیاز در کبک تمرکز کرد؛ به ویژؤه مهارت هایی که در مناطقی از کبک که با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می کنند مورد نیاز هستند.

حزب Coalition Avenir Quebec که هم اکنون عنان قدرت را در کبک به دست دارد از نوامبر 2018 که روی کار آمده سطح پذیرش مهاجر را 20 درصد کاهش داده است؛ سال جاری 40 هزار مهاجر را پذیرفته است. وزیر مهاجرت کبک گفته است که برای دانشجویان خارجی که از دانشگاه های کبک فارغ التحصیل شده و دوست دارند در استان کبک بمانند هنوز این امکان هست که درخواست ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی به دولت کانادا ارائه کنند.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

بیش از 145 اثر فرهنگی در جنوب نیشابور ثبت نشده اند

یکی از دستاوردهای برنامه بررسی و شناسایی آثار تاریخی فرهنگی در جنوب نیشابور، شناسایی آثار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *