خانه / اخبار و مقالات / مصدوم شدن 31 هزار نفر در تصادفات استان فارس

مصدوم شدن 31 هزار نفر در تصادفات استان فارس

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت ‌های پزشکی استان فارس گفت: براثر وقوع حوادث رانندگی در 6 ماهه نخست سال در فارس 31 هزار و 307 نفر مصدوم شدند که این تعداد نسبت به سال قبل افزایش 4 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، محمدجواد مرادیان توضیح داد: طی 6 ماه اول امسال بیش از 25 هزار مورد حادثه رانندگی در فارس ثبت شده که 16 هزار و 241 مورد شهری و 91 هزار و 661 مورد بین شهری بوده است.

وی همچنین به افزایش 12 درصدی مصدومان ناشی از حوادث رانندگی برونشهری اشاره و اضافه کرد: در 6 ماه اول امسال 18 هزار و 90 نفر در حوادث شهری و 13 هزار و 217 نفر در حوادث ترافیکی برونشهری مصدوم شده‌اند.

مدیر حوادث و فوریت ‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کاهش 9 درصدی تعداد فوتی‌های حوادث ترافیکی در این مدت نسبت به سال قبل، گفت: تعداد 22 هزار و 311 مصدوم حوادث ترافیکی پس از دریافت خدمات اولیه درمانی توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده و 8996 مصدوم نیز سرپایی و توسط عوامل اورژانس درمان شده ‌اند.

مرادیان با بیان اینکه تعداد 339 نفر براثر حوادث رانندگی در استان فارس فوت کرده‌اند، گفت: درصد قابل توجهی از تعداد حوادث ترافیکی مربوط به خواب آلودگی راننده و تجاوز از سرعت مجاز بوده است.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

آبگرفتگی در خیابان خرمشهر – آق‌قلا

بعد از وقوع سیل در استان گلستان مردم به خانه‌های خود بازگشتند ولی این منطقه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *