خانه / اخبار / معاون رییس جمهوری: نرخ بیکاری روستاها ۲.۲ درصد کاهش یافت…

معاون رییس جمهوری: نرخ بیکاری روستاها ۲.۲ درصد کاهش یافت…

محمد امید روز چهارشنبه در سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای روستایی که در استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته نرخ اشتغال در روستاها ۲۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته است.

وی افزود: هفت هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی روستاییان اعتبار هزینه شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تاکید کرد: سالانه ۵۰۰ میلیون دلار برای اشتغالزایی روستاییان در نظر گرفته شده است که امسال نیز تزریق خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم و ذاتی این معاونت انسجام بخشی به ارائه خدمات در روستاهاست گفت: حدود ۳۵ نهاد و دستگاه دولتی در روستاها خدمات رسانی می‌کنند که باید فعالیت آنها منسجم و پرهیز از موازی کاری شود.

امید اضافه کرد: در صدد راه اندازی شورای عالی روستا در روستاها هستیم تا بر اساس نیاز روستاها، طرح‌ها و برنامه‌ها شود.

وی ادامه داد: همچنین به روستاهایی که طرح‌های ملی و منطقه‌ای اجرا کنند از منابع موجود که ۱۰ هزار میلیارد تومان است اختصاص می‌یابد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری از ساماندهی خدمات فرهنگی به روستاییان خبر داد و گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دولت اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است و طرح‌های مختلف را پیگیری می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح ساماندهی، اقدامات و برنامه‌های روستاها از طریق سامانه‌ای مستند سازی می‌شود.

امید بیان داشت: هم اکنون ۲۷ درصد جمعیت کشورمان معادل ۲۰ میلیون نفر در روستاها زندگی می‌کنند که نیازمند دریافت خدمات مختلف هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ هزار روستا آمایش شده‌اند گفت: آمایش روستاها توسط‌سازمان مدیریت و برنامه ریزی تدوین شده است تا اولویت‌های روستاها مورد توجه قرار گیرد.
 

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!

گمان نمی کنیم این نکته بر همراهان ویزا موندیال پوشیده باشد که کانادا، حداقل در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *