خانه / تور / مونترال جهت ایمنی عابرین پیاده حد مجاز سرعت را کاهش می دهد

مونترال جهت ایمنی عابرین پیاده حد مجاز سرعت را کاهش می دهد

مونترال جهت بهبود ایمنی عابرین پیاده حد مجاز سرعت را کاهش می دهد

شهر مونترال طی سه سال آینده حداکثر سرعت خودروها را در بسیاری از خیابان های اصلی به 40 کیلومتر بر ساعت کاهش خواهد داد.

این جدیدترین اقدام انجام گرفته در طرح Vision Zero برای از بین بردن احتمال تصادف بین رانندگان و عابران و دوچرخه سواران مونترالی است که از چند سال پیش بر روی راه اندازی آن کار شده است.

Valerie Plante، شهردار مونترال، روز دوشنبه در این باره گفت هر راننده ای که وارد خیابان می‌شود باید مراقب سایر افرادی که در آنجا حضور دارند باشد چرا که ترافیک با رشد جمعیت در حال افزایش است.

Plante افزود:”من می خواهم مطمئن شوم که مردم بدانند این اقدام یک مقابله با کسانی که از خیابان ها و جاده ها استفاده می کنند نیست، بلکه این کار برای استفاده بهینه و بی خطر از خیابان ها انجام می شود. اینکه مردم در حال عبور از خیابان و یا در حال دوچرخه سواری برای رسیدن به مقصد کشته می شوند قابل قبول نیست.”

البته هنوز شهرداری دقیقا اعلام نکرده که این قوانین در کدام خیابان های مونترال اجرا می‌ شود چرا که لازم است با مسئولین 19 منطقه شهری مونترال در این رابطه مشاوره شود، ولی گفته شده که اقدامات قطعی تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.

مراحل اجرای این طرح سه ساله عبارتند از:

  • کاهش حد مجاز سرعت خودروها در جاده های اصلی تا 40 کیلومتر در ساعت
  • ممنوعیت تردد ماشین های سنگین در برخی از خیابانها
  • بهبود قابلیت دید خطوط عابر پیاده
  • اضافه کردن تایمر شمارش معکوس به چراغ های عابر پیاده
  • بهبود امنیت پیاده روها در نزدیکی مدارس

شهرداری مونترال همچنین قصد دارد گروهی تشکیل دهد تا تصادفات مرگبار در مونترال را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند. طبق آمار منتشر شده در سال گذشته حدود 212 نفر در خیابان های مونترال به شدت مجروح شدند، در حالی که 26 نفر نیز کشته شدند.

اقدامات ایمنی بنیاد CAA

طبق گفته بنیاد تحقیقات آسیب های ترافیکی کانادا، این تدابیر پیشنهادی می توانند تفاوت هایی را ایجاد کنند.

رایج ترین عوامل موثر در تصادفات مرگبار شامل سرعت غیرمجاز، نقص فنی و عوامل پرت کننده حواس مانند استفاده از تلفن همراه است.

Marco Harrison، مدیر اجرایی بنیاد CAA کبک، گفت که کاهش حد مجاز سرعت، حتی به میزانی اندک، بسیاری از زندگی ها را نجات خواهد داد.

تغییر رفتار ترافیکی

پس از یک دوره رشد چند ساله، تعداد مسافران اتوبوس در مونترال از سال 2013 تا 2018 کاهش یافته است، در حالی که تعداد افرادی که از مترو، دوچرخه یا اتومبیل شخصی استفاده می کنند افزایش یافته است.

تحلیلگران گفته اند که افزایش شدید در ساخت و ساز جاده ها و بزرگراه ها، مردم را بر آن داشته است تا نحوه رفت و آمد خود را تغییر دهند.

شهردار مونترال در پایان تاکید نمود:”ترافیک شهر همواره در حال رشد است. اینجا همیشه خودروهای زیادی وجود دارند و در نتیجه تعداد افرادی که در حال استفاده از خیابان می باشند رو به افزایش است. همچنین دوچرخه سواران زیادی در حال تردد هستند و عابران پیاده بسیاری نیز برای رفتن به محل کارشان به خیابان ها می‌آیند که این خیلی خوب است؛ زیرا افراد بیشتری در حال استفاده از دوچرخه یا پیاده روی هستند و در نتیجه درصد کمتری از مردم تمایل به استفاده از خودرو دارند که موجب کاهش ترافیک می شود.”

 

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تور استانبول ویژه 18 خرداد 98

قیمت از 2180000 اقامت 3 شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *