خانه / اخبار / میانگین درآمدی که مردم کانادا با آن احساس آرامش می کنند

میانگین درآمدی که مردم کانادا با آن احساس آرامش می کنند

میانگین درآمدی که مردم کانادا با آن احساس آرامش می کنند

به نظر می رسد بسیاری از مردم کانادا با درآمدی که در حال حاضر به دست می آورند، احساس آرامش و امنیت مالی نمی کنند.

کاملا واضح و مبرهن است که اجاره در شهرهای بزرگ کانادا در حال حاضر به طور فوق العاده باور نکردنی بالا است. نه تنها اجاره خانه، بلکه بسیاری از ملزومات دیگر زندگی نیز دچار افزایش قیمت بسیار بالایی شده اند. اکثریت کانادایی ها حقوقشان کفاف کل ماه را نمی دهد و پیش از رسیدن به پایان ماه و دریافت حقوق جدید، تمام می شود.

یک نظرسنجی برای فهمیدن میزان حقوق دلخواه کانادایی ها جهت داشتن رفاه مالی انجام گرفت. به طور متوسط، پاسخ آنها مبلغ یک چهارم میلیون دلار بود. البته این مبلغ بسته به گروه های سنی و استان های مختلف به شدت تغییر می کند.

پرداخت اقساط مربوط به وام ها، مخارج تحصیلی، هزینه های خورد و خوراک و هزینه های سالانه غیر منتظره، همگی عواملی هستند که موجب می شوند مردم در رویای دریافت حقوق بسیار بالاتری باشند. اما دقیقا چه میزان حقوق سالیانه می تواند آسایش را برای کانادایی ها فراهم کند؟ بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط موسسه سرمایه گذاری Edward Jones، حقوق مردم کانادا باید خیلی بیشتر از حد میانگین فعلی باشد تا احساس امنیت مالی داشته باشند.

از کانادایی ها سوال شد که دریافت چه مقدار حقوق به آنها احساس آرامش مالی می دهد و بیشتر پاسخ ها در حدود 250 هزار دلار بود.

در واقع کانادایی ها موافق این هستند که دریافت سالانه 250 هزار دلار فقط برای گذراندن امورات یک زندگی معمولی و حفظ بقا در سال 2018 کافی به نظر می رسد. جالب تر این که وقتی کارشناسان این موسسه از شرکت کنندگان سوال کرده اند اگر بخواهند سبک زندگی رویایی شان را داشته باشند، آنها چه میزان پول نیاز خواهند داشت، اکثریت شرکت کنندگان فقط 50 هزار دلار به مبلغ فوق اضافه کرده اند!

درمورد اینکه مردم کدام استان خواستار دریافت بیشترین حقوق هستند، پاسخ استان آلبرتا می باشد، جایی که پاسخ دهندگان می گویند که فقط 350 هزار دلار برای احساس راحتی و رفاه مالی نیاز دارند. و در مکان آخر، استان های مانیتوبا و ساسکاچوان هستند که مردم انتظار دریافت حقوق سالانه 157 هزار دلار را دارند.

البته پاسخ ها بسته به گروه سنی مورد نظر به شدت تغییر می کند. کانادایی هایی که بین 55 تا 64 سال سن دارند و به نظر می رسد دغدغه ها و هزینه های بالاتری داشته باشند، به دنبال کسب درآمد بیشتری نیز هستند و رقم 398،347 دلار را برای داشتن آرامش مالی انتخاب کرده اند! در حالی که پاسخ جوانتر ها به طور میانگین 166 هزار دلار بود.

به احتمال زیاد این تفاوت دیدگاه به دلیل این واقعیت است که نسل قبلی به علت درگیری با بهره وام مسکن، دریافت حقوق پایین، مخارج مربوط به فرزندان و یا نزدیک شدن به سن بازنشستگی، بار سنگین تری را به دوش می کشند. ولی جوانترها به طور معمول یا در حال فارغ التحصیل شدن می باشند و یا در اواخر دهه بیست سالگی بوده و هنوز مجرد هستند و بنابراین در حال حاضر نگرانی بابت فرستادن فرزندانشان به کالج در آینده ندارند.

بنابراین، اکنون باید دید با توجه به اینکه زمزمه هایی مبنی بر درخواست کانادا برای افزایش دستمزدها شنیده می شود، آیا واقعا تغییری حاصل خواهد شد؟ احتمالا که نه، اما حتی تصورش هم می تواند لذتبخش و شیرین باشد.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

هتل یاقوت شرق

هتل YaqotSharq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *