خانه / اخبار / نخستین جشنواره ملی شعر رضوی به میزبانی فارس برگزار می‌شود…

نخستین جشنواره ملی شعر رضوی به میزبانی فارس برگزار می‌شود…

مهدی امیدبخش، سه شنبه در نشستی خبری با اشاره به پیشینه برگزاری این جشنواره ظرف ۱۶ سال گذشته، اظهار داشت: فارس از استان‌های پیشرو در حوزه برگزاری جشنواره شعر رضوی است و به همراه استان‌های یزد و خوزستان به پیشنهاد بنیاد بین المللی امام رضا (ع) از دومین دوره برگزاری، در این رویداد مشارکت جسته است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه جشنواره ملی شعر رضوی برای نخستین بار در استان فارس برگزار می‌شود به همین سبب باید به دلیل اهمیت موضوع و حضور بزرگان ادبی کشور، جشنواره‌ای تخصصی با نگاهی متفاوت برپا شود.

امید بخش ادامه داد: شاعران در این جشنواره می‌توانند در چهار قالب شعری از جمله غزل، دوبیتی، مثنوی و رباعی شرکت کنند و زمان ارسال آثار به این رویداد هنری که تا بیستم خرداد ماه بود تا پنجم تیرماه ۹۸ تمدید شده است.

به گفته وی، دهم تیرماه تاریخ اعلام نتایج هفدهمین جشنواره شعر رضوی و بیستم تیرماه زمان برگزاری آئین اختتامیه خواهد بود.

او بیان داشت: این جشنواره در هر قالب شعری برای نفرات اول ۴۰ میلیون ریال، نفرات دوم ۳۰ میلیون ریال و نفرات سوم ۲۰ میلیون ریال جایزه در نظر گرفته است.
امیدبخش اضافه کرد: این جشنواره برای نخستین بار در طول دوره‌های برگزاری، در چهار شهرستان گراش، کازرون، آباده و فسا و از پانزدهم تا هجدهم تیرماه به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بیان داشت: این کار با هدف برون سپاری برخی از فعالیت‌ها و پس از سنجش ظرفیت‌های شهرستان‌ها صورت گرفته و نوید برگزاری این جشنواره را برای سال‌های آینده در شهرستان‌ها می‌دهد.

** ارسال ۲۸۰ اثر به نخستین جشنواره ملی شعر رضوی

همچنین دبیر تخصصی نخستین جشنواره ملی شعر رضوی در شیراز، در این نشست گفت: تا بیستم خردادماه ۹۸ بیش از ۲۸۰ اثر از ۹۰ شاعر به جشنواره ملی شعر رضوی ارسال شده است و پیش بینی می‌شود تا پنجم تیرماه که برای ارسال آثار مهلت تعیین شده است، شمار آنها به یک هزار اثر برسد.

غلامرضا کافی، با بیان اینکه شیراز به طور بسیار بدیهی با شعر پیوند خورده و الگوی اول این شهر شعر است، اظهار داشت: شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است و بدیهی است که این جشنواره در شیراز برگزار شود از همین رو یکی از محورهای جشنواره، احمدبن موسی شاهچراغ (ع) است.

استاد ادبیات دانشگاه شیراز ادامه داد: ۲ تیم داوری وظیفه گزینش آثار را بر عهده دارند که از استان فارس و دیگر نقاط کشور برگزیده شده‌اند.

۹۸۸۵ / ‏‬ ۶۱۱۸

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

سرمایه گذاری خوبی روی مرمت آثار تاریخی اصفهان در حال انجام است…

گابریلا کوئواس بارون دوشنبه شب در این دیدار که در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *