خانه / اخبار و مقالات / نخست‌وزیر فلسطین: جنگ ما با رژیم اشغالگر اسرائیل بیشتر فرهنگی است تا سیاسی

نخست‌وزیر فلسطین: جنگ ما با رژیم اشغالگر اسرائیل بیشتر فرهنگی است تا سیاسی

نخست‌وزیر دولت وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که جنگ فلسطین با رژیم اشغالگر اسرائیل بیشتر فرهنگی است تا سیاسی و جغرافیایی.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الیوم السابع، محمد اشتیه، نخست‌وزیر وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین در دومین همایش داستان عربی در رام الله که با حضور وزرای فلسطینی و اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و تعدادی از نویسندگان و داستان‌نویسان فلسطینی برگزار شد، گفت: جنگ ما با اسرائیل تنها درباره سرزمین و حقوق‌مان نیست بلکه درباره تاریخ هم هست. به رغم تلاش اشغالگران اسرائیلی برای جعل تاریخ فلسطین و قدس ما به این جغرافیا و تاریخ وفادار خواهیم بود و شما صادق‌ترین کسانی هستید که درباره فلسطین می‌نویسید. قلم شما درستی داستان فلسطین را بیان می‌کند.

این مراسم به مناسبت سالروز شهادت غسان کنفانی داستان‌نویس فلسطینی برگزار شد. وی هشتم ژوئیه ۱۹۷۲ به دست رژیم صهیونیستی ترور شد.

عاطف ابوسیف، وزیر فرهنگ رژیم صهیونیستی گفت: فعالیت‌های این همایش همزمان با سالروز شهادت کنفانی که بنیانگذار داستان مدرن فلسطین است آغاز شده است. هدف آن شکستن محاصره و انزوای فرهنگی است که اسرائیل برای آن تلاش می‌کند.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

چهارمی نماینده ایران در رقابت‌های جهانی اسکی روی چمن

در روز سوم رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جهان به میزبانی سوئیس، نماینده ایران موفق ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *