خانه / اخبار / نصب آسانسور در ساختمان های با 7 متر ارتفاع اجباری شد…

نصب آسانسور در ساختمان های با 7 متر ارتفاع اجباری شد…

به گزارش ایرنا ، طاهر کیافر روز سه شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: طرحی لابی بین راه پله و آسانسور نیز برای پیش بینی حوادث آتش سوزی در ساختمان برای سازندگان ساختمان های بلند اجباری می باشد.
وی گفت: ممنوعیت استفاده از سنگ های ساختمانی برای نمای بیرونی ساختمان و جایگزینی سازه های سبک به جای سنگ های پرخطر در نمای ساختمان های با ارتفاع بیش از 7 متر پیشنهاد شده که پس از تصویب در صحن علنی مجلس این طرح نیز اجرایی خواهد شد.
او شهرداری ها را از جمله موانع اجرای قوانین مبحث 21 و مقررات ملی ساختمان و پدافند غیرعامل در این استان دانست و اظهار داشت: در حالی که تجربه کافی از حوادث تلخ کشور از جمله زلزله سال گذشته کرمانشاه در مقاوم سازی ساختمان ها در مقابل حوادث طبیعی کسب شده شهرداری ها همچنان بر خواسته خود در بحث رعایت تراکم ساختمان بدون توجه به ضرورت اجرای طرح های مربوط به مبحث 21 و مقررات ملی ساختمان از جمله نصب امکانات ذخیره آب در طبقه همکف ساختمان های بلند و یا جان پناه مقاومت می کنند.
وی با تاکید بر لزوم داشتن گواهی تایید استاندارد ساختمان برای اجرا در مناطق روستایی و شهری گفت: بکارگیری روش های پدافند غیرعامل در ساختمان های موجود و قدیمی برای حفظ جان ساکنان آنها ضرورت دارد.
رییس سازمان نظام مهندسی خلخال نیز در این جلسه گفت: اجرای موارد مربوط به مبحث 21 و مقررات ملی ساختمان منجر به افزایش مقاومت ساختمان های جدید در مقابل انفجارهای ناشی از حملات هوایی احتمالی دشمن و یا انواع حوادث طبیعی از جمله زلزله ، سیل و آتش سوزی شده است.
داود بحری افزود: برغم مقاومت مالکان ساختمان های جدید در مقابل اجرای طرح وال پست بدلیل هزینه های بالای این طرح ، نظام مهندسی ساختمان خلخال بر اجرای آن تاکید دارد.
وی گفت: حفر چاه جذبی برای هدایت آب باران در ساختمان های جدید و در حال احداث این شهرستان نیز با هدف جلوگیری از ورود آب باران به شبکه فاضلاب شهری امسال اجباری شده است.
وی اظهار داشت: سطح متراژ طراحی و یا نظارت شده بر ساخت و سازهای این شهرستان در نیمه اول سال جاری در مقایسه با سال قبل 12 درصد کاهش یافته است.
او از افزایش 10 درصدی اعضای این سازمان در سال جاری خبر داد و افزود: 550 مهندس در هفت رشته مهندسی در سازمان نظام مهندسی ساختمان این شهرستان عضویت دارند که 50 نفر از این تعداد در نیمه اول امسال به تعداد 500 نفری اعضای قبلی اضافه شده است.
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال هم با تاکید بر لزوم افزایش نظارت بر نحوه ساخت و ساز در مناطق مختلف این شهرستان گفت: نظارت و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز از سوی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان سبب افزایش سطح مقاومت سازه ها و ساختمان های تازه احداث در مقابل انواع بلایای طبیعی همچون زلزله شده و آسیب و خسارت را در مواقع بروز حوادث کاهش خواهد داد.
7119/6018

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

عراق: واردات گاز از ایران را برغم اقدام آمریکا ادامه می دهیم…

به گزارش ایرنا، ‘مصعب المدرس’ سخنگوی وزارت برق عراق روز چهارشنبه در یک گفتگوی خبری ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *