خانه / اخبار / نگاهی به پذیرش های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۸

نگاهی به پذیرش های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۸

بریتیش کلمبیا

همانگونه که قبلا در شبکه های اجتماعی و وبسایت ویزا موندیال خدمت شما همراهان گرامی اعلام شد، استان بریتیش کلمبیا در طول سال ۲۰۱۸ از طریق برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ۳۱۰۰ متقاضی سیستم اکسپرس انتری فدرال را برای اقامت دائم انتخاب نموده است. ارقام و اعدادی که در اختیار ویزا موندیال قرار گرفته است حاکی از این است که اکثر متقاضیان منتخب – یعنی ۱۹۹۹ نفر – از طریق دسته ی کارگر ماهر اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا ( Express Entry BC (EEBC) Skilled Worker category) انتخاب شده اند. کارگران ماهر خارجی که در یکی از مشاغل مورد تیاز در این استان، سابقه کار و پیشنهاد شغل دارند می توانند از این دسته اقدام به مهاجرت کنند.

اما از طریق دسته فارغ التحصیل بین المللی: EEBC نیز ۹۳۶ متقاضی و از طریق دسته ی فارغ التحصیلان خارجی مقاطع فوق لیسانس و دکترا: EEBC ۱۶۵ متقاضی اکسپرس انتری انتخاب شدند. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

دسته های EEBC استان بریتیش کلمبیا به برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا –  BC PNP – اجازه می دهد متقاضیان اکسپرس انتری واجد شرایط را برای اقامت دائم در این استان انتخاب کند. اینکه متقاضیان اکسپرس انتری از طرف استان انتخاب شوند، این مزیت را دارد که ۶۰۰ امتیاز دیگر به مجموع امتیازاتشان در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) اضافه می شود و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوت خواهد شد.

متقاضیان علاقه مند به مهاجرت از طریق دسته
های کارگر ماهر: EEBC
و فارغ التحصیل خارجی: EEBC
می بایست حتما پیشنهاد شغل داشته باشند. لازم به ذکر است که دسته ی فارغ التحصیلان
خارجی: EEBC در برابر
متقاضیان اکسپرس انتری که ظرف سه سال اخیر از یکی از دانشگاه ها و یا دانشکده های معتبر
کانادا فارغ التحصیل شده اند گشوده است.

در عین حال افرادی که در مقاطع فوق لیسانس و
دکترا فارغ التحصیل شده اند و علاقه مند به مهاجرت از طریق دسته ی International Post-Graduate و کسب اقامت دائم هستند نیازی به داشتن پیشنهاد شغل ندارند.
گفتنی است این فارغ التحصیلان باید در یکی از رشته های علمی اعلام شده تحصیل کرده
باشند  وهر رشته ای برای این دسته مجاز
نیست.

متقاضیان اکسپرس انتری که می خواهند از طریق دسته های کارگر ماهر و فارغ التحصیل خارجی برای مهاجرت استانی در نظر گرفته شوند می بایست در سیستم ثبت نام مهارت های مهاجرت (  Skills Immigration Registration System (SIRS) ثبت نام کنند. این سیستم متقاضیان را امتیازدهی می کند و به استان بریتیش کلمبیا کمک می کند کارگرانی را انتخاب کند که با نیازهای بازار کار این استان تناسب بیشتری دارند. متقاضیانی که در این سیستم ثبت نام می کنند بر اساس عواملی نظیر پیشنهاد شغل، مکان شغل و دستمزد سالانه ی آن امتیازدهی می شوند.  همچنین، تحصیلات، سابقه کار مرتبط و تسلط بر زبان انگلیسی هم امتیازات دیگری برای فرد متقاضی به همراه خواهد داشت.

استان بریتیش کلمبیا اعلام کرده که کارفرمایی که به متقاضی پیشنهاد شغل داده است حتما باید واجد شرایط باشد. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات در مورد مجموع شرایط کارفرمایان این صفحه را مطالعه فرمایند. آندسته از متقاضیان که در صف انتظار اکسپرس انتری نیستند می توانند از طریق یکی از مسیرهای مهاجرتی  Skills Immigration مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا انتخاب شوند.

گفتنی است از طریق مسیر مهاجرت کارآفرین –  Entrepreneur Immigration Stream – نیز ۶۱ متقاضی از طرف استان بریتیش کلمبیا انتخاب شدند. همچنین، در طئل سال ۲۰۱۸، استان بریتیش کلمبیا از طریق برنامه کاندید استانی کانادا ۶۵۰۰ متقاضی را انتخاب نمود.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

جنگل ها و مراتع گچساران و باشت در آتش می سوزد…

فرماندار باشت گفت: ۴۰ نفر امدادگر از نیروهای دولتی و مردمی شهرستان‌های گچساران و باشت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *