خانه / اخبار و مقالات / هشدار بلاروس نسبت به حضور نظامی آمریکا در لهستان

هشدار بلاروس نسبت به حضور نظامی آمریکا در لهستان

رئیس‌جمهوری بلاروس هشدار داد، در صورتی که لهستان برنامه‌های خود برای افزایش حضور نظامی آمریکا را ادامه دهد، بلاروس و روسیه مجبور خواهند شد که به این وضعیت واکنش نشان دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری بلتا، الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس اظهار کرد: من به وزیر امور خارجه لهستان گفتم که ما قصد نداریم که با شما وارد نزاع شویم.

وی اضافه کرد: نیازی به ایجاد پایگاه‌های غیرضروری وجود ندارد اما در غیر این صورت، ما به همراه روسیه مجبور به واکنش خواهیم شد.

لوکاشنکو با اشاره به برنامه‌های لهستان برای افزایش حضور نظامی آمریکایی‌ها در خاک این کشور تصریح کرد که در صورت ادامه این برنامه‌ها، بلاروس مجبور به مقابله به مثل خواهد شد.

رئیس‌جمهوری بلاروس همچنین تأکید کرد که کشورش به دنبال درگیری نظامی نیست و تحقق صلح را در سیاست خارجی خود دنبال می‌کند.

اظهارات لوکاشنکو پس از آن مطرح می‌شود که پیش از این وزیر امور خارجه لهستان از تقویت همکاری نظامی میان کشورش و آمریکا خبر داد و گفت، ورشو به دنبال حضور دائمی نیروهای آمریکایی در خاک لهستان است.

همچنین در ماه سپتامبر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از دیدار با همتای لهستانی خود بیان کرد: واشنگتن درخواست ورشو را برای حضور نظامی دائمی آمریکایی‌ها در لهستان مورد بررسی قرار می‌دهد.

وزیر دفاع لهستان نیز در واکنش به این موضوع گفت که کارگروه دو کشور بررسی‌های خود را در رابطه با ایجاد یک پایگاه نظامی آمریکا در لهستان آغاز کرده است.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

میری پس از نایب قهرمانی در آسیا: با چهار ماه تمرین به مسابقات رسیدم

نایب قهرمان وزنه‌برداری آسیا گفت: با چهار ماه تمرین به مسابقات قهرمانی آسیا رسیدم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *