خانه / اخبار / والدین کانادایی باید از افزایش کمک هزینه حمایتی فرزندان به صورت هوشمندانه استفاده کنند

والدین کانادایی باید از افزایش کمک هزینه حمایتی فرزندان به صورت هوشمندانه استفاده کنند

والدین کانادایی باید از افزایش کمک هزینه حمایتی فرزندان به صورت هوشمندانه استفاده کنند

همانطور که پیشتر در خبرهای ویزا موندیال آمده بود، کمک هزینه حمایتی فرزندان (CCB) در کانادا از ماه جولای افزایش خواهد یافت که این خبر بسیار خوبی برای والدین است.

اگر به تازگی مشمول دریافت این کمک هزینه شده اید، باید بدانید این طرحی جهت کمک مالی به خانواده هایی است که فرزند دارند و معاف از مالیات بوده و مقدار جدید آن سالانه حداکثر 6،639 دلار به ازای هر کودک زیر 6 سال و 5،602 دلار به ازای فرزندان بین 6 تا 17 سال می باشد.

این مقدار نسبت به سال 2016، حدود 3 درصد که معادل چند صد دلار در سال می باشد افزایش یافته است. هرچه درآمد خانواده بالاتر بوده و فرزندان بیشتری داشته باشید، میزان کاهش در دریافت کمک هزینه Canada Child Benefit بیشتر خواهد بود. برای خانواده های با درآمد بالا نیز مبلغی پرداخت نخواهد شد.

جذاب به نظر می رسد؟ اگر آمادگی نام نویسی دارید، شما می توانید درخواست خود را از طریق CRA’s Automated Benefits Application ثبت نمایید. اما توجه داشته باشید برای اینکه واجد شرایط لازم برای دریافت کمک هزینه باشید، ابتدا باید مالیات واقعی مربوط به کسب و کار خود را پرداخت نمایید.

زمانی که شروع به دریافت کمک هزینه حمایتی نمودید، توجه داشته باشید که می توانید در یکی از راه های هوشمندانه زیر از آن استفاده کنید.

  • تامین نیازهای اساسی. چنانچه از عهده هزینه های تهیه پوشک و غذای فرزند خود برنمی آیید، از CCB برای تامین این ضروریات اصلی استفاده کنید. اگر شما این کمک ها را با خرید هوشمندانه با استفاده از کوپن های دیجیتالی و تخفیفات خرده فروشی ها توام نمایید، می توانید قدرت خرید خود را در مقایسه با حالت خرید بدون تخفیف، تا 30 درصد افزایش دهید.

  • با استفاده از کمک هزینه حمایتی می توانید پول بیشتری به طرح صندوق پس انداز RESP اختصاص دهید. طرح RESP این امکان را برای شما فراهم می کند که برای آینده تحصیلی فرزندانتان پول پس انداز کنید. این استراتژی دارای یک ویژگی بزرگ است: دسترسی به کمک هزینه پس انداز تحصیلی کانادا (CESG). این یک کمک هزینه رایگان به میزان 20 درصد از مبلغ پس انداز تا سقف 500 دلار در سال (و حداکثر 7,200 دلار در کل دوره باز بودن حساب) است که پرداخت می شود. برای والدین با میزان درآمد پایین، این برنامه با طرح دیگری نیز تلفیق می شود که Canada Learning Bond نام دارد. این طرح نیز تا سقف 2,000 دلار کمک هزینه تا زمان باز بودن حساب پرداخت می کند.

حساب RESP را می توانید از طریق هر یک از موسسات مالی که ترجیح می دهید افتتاح نمایید و شما می توانید در هر روزی از ماه که CCB را دریافت می کنید، آن را به حساب بانکی خود واریز نمایید.

  • پس انداز برای زمان های اضطراری. با کنار گذاشتن مبلغ قابل توجهی از کمک هزینه CCB در یک صندوق جداگانه، از نظر مالی آمادگی خواهید داشت تا در صورت بروز یک وضعیت اضطراری خانوادگی از قبیل سفر فوری و یا تعمیر چکه سقف، به راحتی به رفع مشکل بپردازید. فقط اطمینان حاصل کنید که به این حساب پس انداز سود تعلق بگیرد و به راحتی در دسترس نباشد تا بتوانید وسوسه خرج کردن آن برای موارد غیرضروری را از بین ببرید. به عنوان بهترین روش معمول، تلاش کنید مبلغ این پس انداز برابر با هزینه های یک دوره 3 ماهه باشد.
  • یک سیستم پرداخت پول خرجی داشته باشید. زمانی که کودکان شما به سن 5 یا 6 سالگی می رسند، ایده خوبی است که به آنها یاد دهید چگونه پول خود را مدیریت نمایند. از کودکان بخواهید مدیریت مخارج و پس انداز خود را با استفاده از ذخیره کوچکی در حد 5 تا 10 دلار در هفته تمرین کنند. هنگامی که از مسیر خارج می شوند آنها را هدایت نمایید و زمانی که تصمیمات هوشمندانه می گیرند آنها را تشویق کنید. به یاد داشته باشید که هر تجربه خرید توسط شما یا فرزندتان، می تواند درسی برای آموزش به همراه داشته باشد.
  • بدهی های مربوط به مرخصی زایمان را پرداخت کنید. مرخصی زایمان می تواند به دلیل از دست دادن درآمد و هزینه های مراقبت از کودک، شما را دچار کمبود مالی نماید. بنابراین اگر بدهی زیادی در کارت اعتباری خود دارید سعی کنید آنها را پرداخت کنید. ابتدا قرض های دارای بهره بالا را پرداخته و پس از آن به سراغ قرض هایی با مبلغ پایین تر بروید تا زمانی که همه را پرداخت نمایید.

در نهایت نحوه استفاده از کمک هزینه فرزندان در کانادا در اختیار پدر و مادر می باشد. درست است که برآورده کردن نیازهای اساسی در بالاترین اولویت قرار دارد، اما اگر بتوانید هزینه های آنها را بپردازید، بهتر است سعی کنید بخشی از کمک هزینه CCB را پس انداز نمایید. این امر موجب می شود که خانواده شما همیشه از لحاظ مالی قوی باشد.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

وزیر خارجه اردن بر راه حل سیاسی در سوریه تاکید کرد…

به گزارش خبرگزاری «عمون» اردن، ایمن الصفدی روز دوشنبه در دیدار با هیأت کنگره آمریکا ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *