خانه / اتوبوس برقی، ونکوور / ورود اولین اتوبوس‌ برقی به شبکه حمل و نقل ونکوور

ورود اولین اتوبوس‌ برقی به شبکه حمل و نقل ونکوور

ورود اولین اتوبوس‌ برقی به شبکه حمل و نقل ونکوور

شبکه حمل ‌و نقل عمومی شهر ونکوور (TransLink) اولین اتوبوس‌ الکتریکی خود را دریافت کرد و اعلام نموده که طی یک دهه آینده تعداد خیلی زیادی از این اتوبوس ها را وارد ناوگان حمل و نقل می نماید.

در سال جاری TransLink طی یک پروژه آزمایشی 2.5 ساله که از اواخر سال آغاز خواهد شد، چهار اتوبوس برقی به ناوگان خود اضافه می کند که ساخت شرکت های کانادایی بوده و دو عدد از آنها متعلق به شرکت New Flyer و دو عدد دیگر ساخت شرکت Nova Bus می باشند.

در چند سال گذشته سازمان حمل ‌و نقل عمومی ونکوور، دیگر اتوبوس های برقی را در دوره‌ های زمانی کوتاه‌ مدت آزمایش کرده بود اما اتوبوس‌ های خریداری شده در سال جاری اولین اتوبوس های دارای باتری برقی می باشند که برای ارائه سرویس‌ های معمول و در یک بازه طولانی ‌مدت مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هر چهار اتوبوس به طور انحصاری در مسیر 100 و بین Marine Drive و Marpole Loop در جنوب ونکوور و ایستگاه خیابان بیست و دوم در New Westminster مشغول خدمات رسانی خواهند بود.

زیرساخت ایستگاه‌ های شارژ سریع باتری که توسط دو شرکت ASEA Brown Boveri و Siemens Canada ارائه شده‌ است در انتهای هر دو مسیر قرار گرفته تا از فعالیت این اتوبوس ‌ها پشتیبانی کند. اتوبوس های پارک شده در این ایستگاه‌ های شارژ سریع تنها در مدت زمانی بین چهار تا هفت دقیقه شارژ می شوند. کار ساخت ایستگاه شارژ واقع در خیابان بیست و دوم نیز به تازگی به اتمام رسیده است.

هر دو شرکت‌ تولید کننده اتوبوس‌ های برقی مدل هایی را تولید می کنند که با یک بار شارژ، قابلیت حرکت  تا 400 کیلومتر را داشته باشند.

در طول یک برنامه‌ بلند مدت، TransLink قصد دارد تا کل ناوگان اتوبوسرانی خود را مجهز به برق باتری کند تا سازمان حمل و نقل عمومی بتواند به هدف خود مبنی بر کاهش 80 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050، دست یابد. مطابق زمان بندی، اتوبوس‌ های با سوخت فسیلی تنها زمانی که به پایان عمرمفید خود برسند توسط اتوبوس‌ های برقی جایگزین خواهند شد.

بر اساس گزارش کارکنان TransLink در سال 2018، تخمین زده می شود که سرمایه گذاری زیربنایی قابل توجهی در حدود 250 تا 780 میلیون دلار سرمایه، بسته به روند برقی شدن این ناوگان همچون ساخت ایستگاه های شارژ جدید و تغییر در فعالیت اتوبوس ‌ها؛ برای نهایی شدن این پروژه لازم باشد.

اگر این طرح در سال 2023 آغاز شود، بر اساس سناریوی اجرایی می‌تواند مبلغی بین 1.4 میلیارد یا 1.6 میلیارد دلار در هزینه‌های عملیاتی صرفه‌ جویی کند که بدین ترتیب میزان صرفه ‌‌جویی خالص پروژه تا سال 2050 نیز به ترتیب 665 میلیون یا 1.3 میلیارد دلار خواهد بود.

مسیر جدید در ابتدا فقط در ساعت های اوج روز اجرا خواهد شد. این خط برای حل مشکل ترافیک سنگین مسیر 100 ایجاد شده و ظرفیت اضافی برای توسعه‌ بافت مسکونی و تجاری در مناطق اطراف River District فراهم خواهد کرد.

قرار است TransLink در سال 2019 بیش از 500 اتوبوس جدید دریافت کند. این تعداد شامل 238 عدد اتوبوس جدید برای جایگزینی ناوگان قدیمی و فرسوده، 105 عدد برای گسترش خدمات و 88 اتوبوس جدید نیز جزو دسته ای هستند که ورود آنها در سال 2018 قطعی شده است.

به دنبال یک دوره پروژه آزمایشی موفق اتوبوس های دو طبقه، ناوگان جدیدی از 32 اتوبوس دو طبقه برای فعالیت در مسافت های طولانی حومه ای در طول نیمه دوم سال جاری به شبکه حمل و نقل ونکوور اضافه خواهند شد.

 

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان سیستم آموزشی کارآمد، برنامه های درسی پیشرفته و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *