خانه / اخبار / وزرای دولت عبدالمهدی بر تقویت روابط با ایران تاکید کردند…

وزرای دولت عبدالمهدی بر تقویت روابط با ایران تاکید کردند…

به گزارش خبرنگار ایرنا، این چهار وزیر عراقی که سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد به مناسبت تبریک و تهنیت تصدی پست های وزارتی در دولت جدید با آنها به طور جداگانه دیدار کرد، بر تداوم و گسترش بیش از پیش مناسبات با ایران تاکید کردند.
وزیر دارایی عراق در دیدار «ایرج مسجدی» با وی، با تاکید بر ضرورت تداوم روابط و گسترش همکاری ها با ایران، از ارسال دعوتنامه برای همتای ایرانی اش در آینده نزدیک جهت سفر به عراق خبر داد.
«فواد حسین» همچنین در این دیدار از حجم تبادلات تجاری بین دو کشور و میزان صادرات گاز و برق ایران به عراق که سفیر کشورمان در بغداد به سمع و نظر وی رساند، مطلع شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در این دیدار خواستار تلاش وزیر دارایی عراق برای تسریع در پرداخت مابقی مطالبات مالی شرکت های پیمانکار ایرانی و همچنین مطالبات مالی در زمینه صادرات برق و گاز ایران به عراق شد.
وزیر حمل و نقل عراق نیز با اشاره به اهمیت مناسبات با کشور دوست و همسایه ایران خاطرنشان ساخت که با توجه به مرزهای طولانی و روابط تاریخی بین دو کشور، ضرورت دارد که این روابط در حوزه های حمل و نقل نیز تقویت شود.
«عبدالله اللعیبی» تاکید کرد که دو کشور می توانند روابط فی مابین را در بخش های حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای گسترش دهند.
وی از اعزام یک هیات از وزارت نقل عراق به سرپرستی یکی از معاونین خود به جمهوری اسلامی ایران در اوائل هفته آینده خبر داد.
اللعیبی هدف از اعزام این هیات را گسترش و تقویت بیش از پیش روابط دو جانبه به ویژه در بخش جاده ای ذکر کرد.
«محمد علی حکیم» وزیر خارجه عراق نیز در دیدار امروز ایرج مسجدی با وی، ضمن تقدیر از مواضع مثبت جمهوری اسلامی ایران نسبت به عراق، بر تداوم و گسترش روزافزون مناسبات بین دو کشور تاکید کرد.
وزیر برق عراق نیز ضمن تاکید مجدد بر تداوم و تقویت روابط بین دو کشور همسایه و برادر گفت که عراق همچنان در زمینه تامین برق و گاز مورد نیاز نیروگاه های تولید برق خود نیازمند جمهوری اسلامی ایران است.
ایرج مسجدی در این دیدار از «لوی الخطیب» وزیر برق عراق برای بازدید از طرح احداث نیروگاه برقی که شرکت های ایرانی در منطقه «رمیله» در جنوب عراق در حال ساخت آن هستند، دعوت به عمل آورد و وزیر عراقی وعده بازدید از آن را در اولین فرصت داد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در همه این دیدارها، تصدی پست های وزارتی را به وزیران جدید عراقی تبریک و ابراز امیدواری کرد که دو کشور در دوره وزارت آنان، شاهد پیشرفت روابط در عرصه های مختلف باشد.
این چهار وزیر به علاوه 10 وزیر دیگر کابینه عادل عبدالمهدی در سوم مهرماه گذشته از پارلمان عراق رای اعتماد گرفتند.
خاورم *10*353*380*

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کشت غلات دیم در قزوین 10 درصد افرایش یافت…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قزوین، تورج بنیادی روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *