خانه / اخبار / پرونده های 2100 میلیارد ریال احتکار به تعزیرات ارسال شد…

پرونده های 2100 میلیارد ریال احتکار به تعزیرات ارسال شد…

«غلامرضا کاوه» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: به طور کلی در 6 ماه نخست امسال یک میلیون و 714 هزار و 560 مورد بازرسی و 45 هزار و 344 مورد گشت مشترک انجام شد که نتیجه آن تشکیل 102 هزار و 231 فقره پرونده تخلف در همه زمینه ها به ارزش بیش از 10 هزار و 701 میلیارد و 610 میلیون ریال بود که آنها را به اداره های کل تعزیرات حکومتی ارسال کردیم.
وی یادآوری کرد: پارسال در مجموع سه میلیون و 605 هزار و 829 مورد بازرسی و 71 هزار و 724 گشت مشترک در سطوح مختلف بازار (تامین، تولید، شبکه توزیع و عرضه) صورت گرفت که به تنظیم 230 هزار و 424 فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از 10 میلیارد ریال منجر شد.

**جزییات پرونده های بخش قاچاق
کاوه اعلام کرد: همزمان با بروز التهاب در بازار که از سیر صعودی قیمت ارز و کاهش نرخ برابری ریال در اوایل امسال متاثر بود، این سازمان همگام با سیاستگذاری دولت برای صیانت بیشتر از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، کمک به برقراری ثبات و رفع التهاب و ناامن سازی فضا برای سودجویان نسبت به تشدید نظارت ها و بازرسی ها مبادرت کرد.
سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: در 6 ماهه نخست امسال با انجام بیش از 186 هزار مورد بازرسی کشف کالای قاچاق در سطح عرضه، بیش از چهار هزار پرونده قاچاق به ارزش افزون بر پنج هزار و 480 میلیارد ریال تشکیل و به مراجع رسیدگی کننده ارسال شد.
وی یادآوری کرد: پارسال در زمینه بازرسی و کشف کالای قاچاق در سطح عرضه، کارشناسان و بازرسان سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها بیش از 330 هزار مورد بازرسی داشتند که 11 هزار و 263 فقره پرونده قاچاق را به ارزش حدود 600 میلیارد ریال تشکیل و به مراجع رسیدگی کننده ارسال کردیم.

** لزوم افزایش اثربخشی تنبیه متخلفان
سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به پایین بودن ارقام جریمه ها و طولانی بودن فرآیند رسیدگی در اداره های کل تعزیرات حکومتی به سبب رعایت تشریفات قانونی اشاره کرد و گفت: مشکلات در صدور حکم آنی توقف تخلف موجب شده است اثربخشی بازرسی ها و تنبیه متخلفان برای عموم مردم ملموس و مشهود نباشد.
«بر این اساس برای برخورد موثر با تخلف ها و ممانعت از استمرار آنها تا صدور حکم، پیشنهادهایی به شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارائه شده که امید است در تصویب و ابلاغ آن تسریع شود.»
وی از شهروندان خواست برای مشارکت بیشتر در برخورد با تخلف های اقتصادی و ناامن سازی فعالیت سودجویان و فرصت طلبان، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بویژه گرانفروشی، فقدان قیمت، اختفا، احتکار، کاهش عرضه کالا و غیره، مراتب را از طریق سامانه 124 اعلام کنند.
به گزارش ایرنا، دیروز «مجتبی شیرقاضی» دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفای کالای استان تهران، اعلام کرد: تاکنون برخی کالاهای احتکار شده مانند لاستیک، کاغذ، پتروشیمی، لوازم خانگی، برنج، عدس و حبوبات در شبکه های مشخص، توزیع شده است.

اقتصام*3065*1961*

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

سه واحد پذیرایی متخلف در البرز پلمب شد…

سیامک آقایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع واحدهای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *