خانه / اخبار و مقالات / چین: تایوان فعالیت‌های خرابکارانه و جاسوسی خود را متوقف کند

چین: تایوان فعالیت‌های خرابکارانه و جاسوسی خود را متوقف کند

پکن آژانس‌های اطلاعاتی تایوان را به تشدید تلاش برای دزدیدن اطلاعات از چین با هدف “نفوذ” و “خرابکاری” متهم کرده و به تایوان نسبت به “آسیب فضاینده روابط” دوجانبه هشدار داد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از رویترز، آن فنگ شان، سخنگوی اداره امور تایوان در دولت چین به خبرگزاری شینهوا، گفت‌، این آژانس‌های مربوطه در تایوان باید فورا به چنین فعالیت‌هایی پایان دهند.

روز شنبه تلویزیون دولتی چین اولین قسمت از یکسری برنامه را پخش کرد که با موضوع تلاش‌های تایوان به منظور به خدمت گرفتن دانشجویان چینی در خاک خود از طریق پیشنهاد دادن پول و روابط غیر اخلاقی در ازای جاسوسی تهیه شده بود.

این اتهام زنی از سوی چین در حالی صورت گرفته است که پکن تلاش های خود را برای تشویق تایوانی‌ها به ساکن شدن دائمی در چین از طریق دریافت کارت‌های شناسایی جدید افزایش داده است.

تایوان نیز به مردم خود هشدار داده که “از خطرات زندگی در یک کشور استبدادی با سیاست‌های سانسورگری شدید” آگاه باشند.  در سال 2017 تایوان یک دانشجوی چینی مشغول به تحصیل در تایوان را به اتهام جمع‌آوری اطلاعات حساس از طریق رابط‌هایی در مدارس و ادارات دولتی تایوان و تلاش برای ایجاد یک شبکه جاسوسی در این جزیره به مجازات زندان محکوم کرد.

تایوان از سال 2009 روند پذیرش دانشجویان چینی در دانشگاه‌هایش را آغاز کرده است.

در ماه‌های اخیر نیز چین تلاش کرده است تا یکسری هم پیمانان دیپلماتیک تایوان را از این کشور دور کرده و به خود جلب کند.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

درهای ایستگاه مداری چین به روی تمامی کشورهای جهان باز است

هائو چون(Hao Chun) رئیس برنامه فضایی چینی طی مصاحبه با خبرنگاران در وین اعلام کرد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *