خانه / اخبار / کانادا در ماه ژانویه آغوش خود را به روی ۴۰۰۰۰ مهاجر گشود

کانادا در ماه ژانویه آغوش خود را به روی ۴۰۰۰۰ مهاجر گشود

مهاجرت به کانادا

اگر نخستین ماه سال ۲۰۱۹ را به فال نیک بگیریم، می توانیم بگوییم کانادا به هدف خود که جذب یک میلیون مهاجر تا انتهای سال ۲۰۲۱ است خواهد رسید. تنها در ماه ژانویه، دولت کانادا از طریق برنامه های اسپانسرشیپ خانواده و مهاجرت کاری از بیش از ۴۰۰۰۰ متقاضی استقبال نمود. هر دوی این برنامه ها عناصر اصلی برنامه سه ساله مهاجرت کانادا هستند که هدف آن جذب ۳۳۱ هزار مهاجر در سال ۲۰۱۹ است. این عدد قرار است در سال ۲۰۲۰ به ۳۴۱ هزار و در سال ۲۰۲۱ به ۳۵۰ هزار برسد. به عبارت دیگر، تا انتهای سال ۲۰۲۱ نرخ مهاجرت به کانادا باید سالانه یک درصد رشد کند.

انتظار می رود که اکثر این مهاجران از طریق برنامه های گوناگون مهاجرت کاری کانادا وارد کانادا شوند؛ یعنی آن برنامه هایی که توسط سیستم اکسپرس انتری فدرال مدیریت می شود به علاوه برنامه مهاجرت استانی. سیستم اکسپرس انتری منبع اصلی جذب نیروی کار خارجی و ماهر است و موجب تسریع فرایند اخذ اقامت دائم متقاضیان مهاجرانی که دارای مهارت های مورد نیاز برای جذب سریع در بازار کار کانادا هستند می شود.

این سیستم سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

در ماه ژانویه بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری با صدور ۱۱,۱۵۰ دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم برگزار شد. دعوتنامه ها بر اساس امتیازات متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی صادر می شوند؛ این امتیازات بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی و سابقه کار به متقاضی داده می شود.

با توجه به اهداف بلندی که کانادا برای امسال و سال بعد در جذب مهاجر
از طریق سه برنامه مهاجرت کاری با مدیریت اکسپرس انتری دارد، انتظار می رود که امسال
هم رکورد جدیدی بزند. گفتنی است برنامه مهاجرت استانی (PNP)
هم باعث افزایش تعداد مهاجران طی ماه ژانویه شده است. این برنامه به استان و نواحی
شرکت کننده اجازه می دهد تا سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت
دائم انختاب کند.

حدود ۵ هزار دعوتنامه نیز برای متقاضیان مهاجرت از طریق برنامه های مهاجرت استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا و پرینس ادوارد آیلند صادر شد. عامل مهم دیگر که باعث افزایش جذب مهاجر طی ماه قبل شد، برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدر/مادر بزرگ ها بود. برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدر/مادر بزرگ ها برای شهروندان و مقیمان دائم کانادا که بالای ۱۸ سال سن دارند و واجد شرایط هستند فرصتی فراهم می کند تا بتوانند برای اخذ اقامت دائم والدین و پدر/مادر بزرگ های خود اسپانسر آنها شوند.

اولین گام برای شرکت در این برنامه، پر کردن فرم تمایل به اسپانسر شدن است؛ این فرم را اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا مورخ ۲۸ ژانویه منتشر نمود. در این برنامه اولویت با هر کسی است که زودتر اقدام کند. اداره مهاجرت قصد داشت از طریق این برنامه 27 هزار متقاضی مهاجرت را جذب کند، و توانست ظرف چند دقیقه به این هدف برسد. مرحله بعد از پر کردن فرم، این است که متقاضیان اسپانسر شدن برای این برنامه تقاضا ارائه کنند. اداره مهاجرت دعوتنامه ها را به ترتیب دریافت فرم های Sponsor صادر می کند.

متحد کردن اعضای خانواده ها ستون اصلی برنامه مهاجرت کانادا است. این مطلب را داره مهاجرت کانادا در بیانیه ای که به در سال ۲۰۱۸ به پارلمان داد اعلام کرده است:”متحد کردن خانواده ها در جذب و نگه داشتن تازه واردان به منظور ساختن زندگی های موفق در کانادا، نقشی کلیدی ایفا می کند”.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

جنگل ها و مراتع گچساران و باشت در آتش می سوزد…

فرماندار باشت گفت: ۴۰ نفر امدادگر از نیروهای دولتی و مردمی شهرستان‌های گچساران و باشت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *