خانه / اخبار / کبک در حال گسترش قوانین رفاهی جهت حمایت از ده ها گونه جانوری است

کبک در حال گسترش قوانین رفاهی جهت حمایت از ده ها گونه جانوری است

کبک در حال گسترش قوانین رفاهی در جهت حمایت از ده ها گونه جانوری است

دولت کبک در حال گسترش دامنه قوانین مربوط به رفاه حیوانات است تا حفاظت بیشتری را برای گونه هایی از اسب ها و سمورها گرفته تا شترمرغ و بوقلمون های وحشی فراهم کند. 

پیش نویس قانونی که این هفته منتشر شد، می گوید به مزارعی برای زندگی روباه و سمور و اصطبل هایی با ظرفیت نگهداری 15 اسب یا بیشتر نیاز خواهد بود تا این حیوانات نیز از استانداردهای رفاهی پرورش دهندگان سگ و گربه برخوردار باشند.

طبق مقررات پیشنهادی، صاحبان این مزارع و اصطبل ها باید از وزارت کشاورزی مجوز دریافت کنند و به بازرسی های منظم دوره ای تن دهند.

قانون پیشنهادی همچنین استانداردهای مراقبتی مربوط به ده ها گونه دیگر شامل گاومیش، گوزن، گراز، شترمرغ، بوقلمون های وحشی و برخی از گونه های ماهی را تعریف می کند.

افرادی که این حیوانات را پرورش می دهند نیازی به مجوز ندارند، اما آنها باید به قوانین مربوط به پاکیزگی، فضای زندگی، ایمنی و دسترسی به غذا و آب احترام بگذارند. آنها همچنین باید از روش های ارائه شده برای جداسازی حیواناتی که بیماری دارند و یا وضع حمل نموده اند، پیروی کنند.

وزارت کشاورزی در تجزیه و تحلیلی که همراه با قوانین منتشر کرده است ادعا کرده که با توجه به افزایش نگرانی عمومی در مورد رفاه حیوانات، در حال تقویت قوانین سال 2015 خود است.

این گزارش تحلیلی اعلام کرده شهروندان و انجمن های حفاظت از حیوانات به طور مداوم نگرانی خود را نسبت به رفاه و ایمنی حیوانات بیان می کنند.

براساس این سند، این اداره در مدت زمان بین آوریل 2017 و فوریه 2018 تماس هایی را از شهروندان از طریق خط تلفن ویژه رفاه حیوانات دریافت کرده است که تعداد آنها به 5،610 مورد می رسد. این سازمان همچنین به طور متوسط 205 مورد شکایت در سال در رابطه با اسب ها، بین سال های 2013 و 2016 دریافت کرده است.

این قانون پیشنهادی، 1،200 کسب و کار را تحت تاثیر قرار خواهد داد و هزینه آن در سال اول به 3.3 میلیون دلار خواهد رسید و پس از آن به 300 هزار دلار کاهش خواهد یافت.

Yohan Dallaire Boily، یکی از سخنگویان وزارت کشاورزی، گفت که سیستم مجوز جدید به بازرسان اجازه می دهد تا اصطبل ها و مزارع تولید خز را بهتر ردیابی کنند تا اطمینان حاصل شود که قوانین به خوبی مورد اجرا قرار می گیرند.

علاوه بر این، وی گفت که استانداردهای رفاه عمومی، از طریق دادن اختیارات بیشتر به بازرسان جهت درخواست اصلاح و بهبود امور توسط مالکان سهل انگار این مراکز، به سایر گونه ها کمک می کند.

مدیر مدافع حیات وحش در مرکز SPCA مونترال گفت در حالیکه قوانین پیشنهادی یک گام در مسیر درست هستند، ولی آنها به اندازه کافی موفقیت آمیز نیستند. Sophie Gaillard در یک مصاحبه تلفنی گفت:”بزرگترین ضعف این است که این قانون هنوز شامل بسیاری از گونه ها، از جمله برخی حیوانات مزرعه و حتی برخی حیوانات خانگی نمی شود.”

Dallaire-Boily گفت که قوانین جدید در مورد حیوانات پرورشی مانند گاو شیرده و یا مرغ ها، به این دلیل که این حیوانات تحت پوشش قوانین دیگری قرار می گیرند، اعمال نخواهد شد.

پیش نویس این مقررات در حال حاضر تحت بررسی و مطالعه است و تا تاریخ 22 فوریه 2019 برای دریافت نظرات باز است.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

فرماندار انزلی:همدلی راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است…

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل حیدری آزاد در پیام تبریک خود به مناسبت فرارسیدن سال ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *