خانه / اخبار مهاجرت / کبک قصد دارد درخواست هجده هزار متقاضی نیروی کار ماهر را به عنوان بخشی از بازبینی برنامه مهاجرت خود رد کند

کبک قصد دارد درخواست هجده هزار متقاضی نیروی کار ماهر را به عنوان بخشی از بازبینی برنامه مهاجرت خود رد کند

کبک قصد دارد درخواست 18000 متقاضی نیروی کار ماهر را به عنوان بخشی از بازبینی برنامه مهاجرت خود رد کند

دولت حزب CAQ یا “ائتلاف آینده کبک” قصد دارد بررسی حدود 18 هزار تقاضا از طرف کارگران ماهری که می خواهند به کبک مهاجرت کنند را متوقف نماید و تغییرات دیگری را در قوانین مهاجرت استانی با تاکید بر مهارت های زبان فرانسه و نیاز منطقه به نیروی کار ایجاد نماید.

Simon Jolin-Barrette وزیر مهاجرت کبک روز پنجشنبه اعلام کرد که هدف قانون پیشنهادی، شروعی تازه بر اساس سیاست های اختصاصی تری می باشد که به کمبود نیروی کار می پردازد.

او در یک کنفرانس خبری گفت:”ما می خواهیم این فرصت را برای هر کسی از هر جای دنیا فراهم کنیم تا به کبک بیاید، بنابراین می گوییم که برای کار به کبک بیایید، اما شما باید زبان فرانسه را یاد بگیرید و از استانداردهای کبک آگاهی داشته باشید تا برای همیشه در آنجا بمانید.”

او گفت:”سیستم فعلی کبک به جای اینکه بر اساس نیازهای بازار کار باشد، به گونه ای است که در آن، اولویت با افرادی است که زودتر اقدام می کنند. اکنون ما در حال تغییر این سیستم هستیم. ما مشخصات متقاضیان را با مشاغلی که نیاز داریم مطابقت می دهیم.”

لایحه ۹ شامل یک اصلاحیه برای قانون مهاجرت کبک در جهت شفاف سازی اهداف آن است، از جمله حصول اطمینان از اینکه مهاجران، زبان فرانسوی را می آموزند و همچنین با اصول دموکراسی و استانداردهای کبک که در منشور حقوق بشر و آزادی ها بیان شده اند، آشنایی پیدا می کنند.

همچنین به وزیر مهاجرت کبک قدرت اعمال شرایط بر”اتباع خارجی” که به دنبال گرفتن اقامت دائم می باشند را می دهد، تا اطمینان حاصل شود که در میان موارد دیگر، آنها نیازهای نیروی کار منطقه ای و همچنین “یکپارچگی زبانی، اجتماعی یا اقتصادی” را برآورده می کنند. با این حال، این لایحه جزئیاتی را در مورد نحوه انجام آن ارائه نمی کند.

بازپرداخت هزینه تقاضانامه به متقاضیان

هر درخواستی که تا قبل از 2 آگوست 2018 تحت این لایحه با نام “قانون افزایش رونق اقتصادی-اجتماعی و برآورده کردن نیاز بازار کار از طریق ادغام موفقیت آمیز مهاجران” ارائه شده است، ارزش قانونی خود را از دست خواهد داد.

Jolin Barrette گفت که 18 هزار متقاضی که همچنان در انتظار پاسخ بوده اند و برخی از آنها حتی از سال ۲۰۰۵ درخواست خود را ارائه داده بودند؛ در مجموع هزینه ای در حدود ۱۹ میلیون دلار برای ثبت تقاضانامه پرداخت کرده اند که این رقم به آنها بازپرداخت خواهد شد.

یکی از منتقدان سیستم مهاجرت دولت لیبرال به نام Dominique Anglade می گوید که لغو هزاران درخواست کارگر ماهر به اعتبار کبک در صحنه بین المللی آسیب خواهد رساند. پیام ارسالی از سوی دولت بسیار منفی است.

این لایحه هنوز نیازمند رای مجلس ملی برای تبدیل شدن به قانون است که اکثریت اعضای آن را نیز حزب CAQ تشکیل می دهد.

کاهش تعداد مهاجران جزو تعهدات کمپین انتخاباتی دولت در پاییز گذشته بود. دولت در ماه دسامبر گذشته برنامه ای برای کاهش تعداد مهاجران کبک به 40 هزار نفر در سال جاری میلادی ارائه داده بود که این تعداد در سال گذشته میلادی بیش از 50 هزار نفر بوده است.

کاهش مهاجرت به کبک سبب ایجاد نگرانی هایی برای کسب و کارهایی شده که قبلا نیز با کمبود نیروی کار مواجه بوده اند. نرخ بیکاری کبک در سال گذشته به رکورد تاریخی 6.1 درصد کاهش یافته بود.

این تغییرات پیشنهادی توسط تعدادی از گروه های لابی از جمله Conseil du patronat du Québec مورد استقبال قرار گرفت.

Yves-Thomas Dorval مدیر گروه کارفرمایان گفت که سازمان او از دیدن اینکه استان تاکید بیشتری بر “نیازهای بازار کار”، به ویژه در خارج از شهرهای بزرگ دارد، خشنود است.

با این حال، Luis Miguel Cristancho، مدیر اجرایی Bienvenue à Notre-Dame-de-Grâce، که یک سازمان غیر انتفاعی است که به تازه واردان کمک می کند تا در محلات غربی مونترال وارد شوند؛ گفت که باطل نمودن درخواست هجده هزار نفر کارگر مهاجری که بسیاری از آنها سالها منتظر پاسخ کبک بوده اند، ویرانگر بوده و به نوعی موجب پایمال کردن حقوق آنها می شود.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تور عمان با پرواز سلام ایر تیر 98 (3شب و 4روز)

عنوان تور تور عمان با پرواز سلام ایر ( 3 شب و 4 روز ) ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *