خانه / اخبار / کسر خواب، علت خستگی اغلب کارمندان ادارات در کانادا

کسر خواب، علت خستگی اغلب کارمندان ادارات در کانادا

کسر خواب، علت خستگی اغلب کارمندان ادارات در کانادا

بر اساس مطالعات جدید یک شرکت مشاوره منابع انسانی، بیش از سه چهارم کارمندان کانادایی‌ در محیط کار خود احساس خستگی می کنند. به گزارش وبسایت ctvnews، این پژوهش توسط شرکت Robert Half International و با نظرسنجی از بیش از 550 فرد بزرگسال شاغل انجام گرفته و از آنها سوال شده اغلب چه زمان هایی در دفتر کار خود احساس خستگی و کسالت می کنند.

76 درصد از این پاسخ دهندگان گفته‌اند که آنها  اغلب یا بیشتر اوقات با احساس خستگی به انجام کارهای روزانه خود می پردازند.

برای Teresa Nelson-Keller، که در شهر کلگری زندگی می کند، این احساس خستگی به حدی زیاد بود که او نهایتا تصمیم می‌گیرد که با یک کلینیک خواب مشورت کند.

او در گفتگو با شبکه ctvnews در کلگری گفت: “بی‌خوابی شبانه و مشغولیت ذهنی بر راندمان کاری او تاثیر گذاشته و موجب شده که نه فقط از کارش خسته شود، بلکه همواره ذهنی پریشان داشته باشد.” وی افزود: “وقتی ذهن خسته باشد شما نمی‌توانید کاری را که می‌خواهید در زمان تعیین شده انجام دهید و  یا وظایف خود را با کیفیت و در سطحی نرمال تکمیل نمایید.”

نظرسنجی جدید نشان می‌دهد Nelson-Keller تنها کسی نیست که از این مشکلات رنج می برد. برای گروه های مشاوره ای مانند Robert Half، نتایج نشان می دهد که این موضوع تبدیل به یک بحران منابع انسانی نسبتا فراگیر در کانادا شده است که باید چگونگی برخورد با آن مشخص شود.

Koula Vasilopoulos، رئیس شرکت Robert Half در بخش غرب کانادا در این رابطه به ctvnews کلگری گفت:”این موضوع روی حالات افراد از جمله بهره وری آنها، اثربخشی فردی و لذت بردن از محیط کار به شدت تاثیر می‌گذارد، حتی ممکن است گاهی باعث خشم و بدخلقی افراد در محیط کار شود.”

با توجه به نتایج تحقیق، بخش جذب و بررسی کارکنان شرکت Robert Half، با نام Accountemps، به بیان نشانه‌های این مشکل پرداخته و یک سری پیشنهاداتی اراده داده است. به گفته Accountemps، مدیران شرکت ها باید نسبت به علایم خستگی کارکنان خود آگاهی داشته باشند و هر گونه عامل موثر در این زمینه را در محیط  کار مورد توجه قرار دهند.

بر این اساس، David King، مدیر Accountemps در کانادا در بیاناتی گفت:”مدیران می‌توانند با ارائه حمایت‌ های واقع ‎بینانه مانند استفاده از نیروهای کمکی جهت کاهش حجم کار در روزهای پر ترافیک، راهنمایی در تعیین اولویت بندی جهت انجام امور مهم طبق اهداف شرکت و تشویق کارکنان به رهایی از کار پس از اتمام ساعت موظف شرکت، به کاهش هر گونه استرس کارکنان که با محیط کار مرتبط است و موجب بی‌خوابی شبانه آنها می شود، کمک نمایند.”

اما برخی از کارشناسان خواب می گویند که راه حل کمبود خواب دقیقا در خانه و در دست خود ما است. دکتر Charles Samuels، پزشک متخصص در مرکز بهبود خواب در کلگری، مانع اصلی کسر خواب شبانه مردم را تکنولوژی دانسته و می‌گوید:”مردم به معنای واقعی کلمه، تا آخرین لحظات شب با ابزار و وسایلی همچون تلویزیون، لپ تاپ یا گوشی های هوشمند، خود را سرگرم می کنند و به موقع به رختخواب نمی روند. این امر سبب حواس پرتی شده و مانع اصلی برای به دست آوردن خواب کافی در طول شب است.”

او گفته که بهترین راه حل برای این مشکل و مقابله با حواس پرتی این است که افراد حداقل دو ساعت قبل از خواب از صفحه‌ های نمایشگر جدا شوند تا بدنشان هنگام خواب آرامش داشته باشد و بتواند استراحت کند تا انرژی از دست رفته خود را مجددا بدست بیاورد.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

هتل یاقوت شرق

هتل YaqotSharq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *