خانه / اخبار / گزارش جدید استان انتاریو: انتخاب ۶۸۵۰ متقاضی در سال ۲۰۱۸ برای اقامت دائم

گزارش جدید استان انتاریو: انتخاب ۶۸۵۰ متقاضی در سال ۲۰۱۸ برای اقامت دائم

انتاریو

در جدیدترین گزارشی که برنامه مهاجرت استانی انتاریو منتشر کرده است اعلام شده که طی سال 2018 استان انتاریو ۶۸۵۰ متقاضی اکسپرس انتری را برای اقامت دائم انتخاب کرده است. گفتنی است برنامه مهاجرت استانی انتاریو که به اختصار OINP هم خوانده می شود جزو برنامه هایی است که هر ساله به این استان اجازه می دهد تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب کند.

برنامه مهاجرت استانی انتاریو بزرگترین بخش برنامه مهاجرت استانی فدرال است که با سایر استان ها و نواحی کانادا برای توزیع گسترده تر مزایای اقتصادی مهاجرت در سطح کانادا همکاری می کند. این گزارش که در تاریخ 22 فوریه منتشر شده است بیان می کند که این تعداد ۶۸۵۰ متقاضی که در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده اند همراه با اعضای خانواد هشان باعث ورود ۱۳۵۷۱ مهاجر جدید به داخل کانادا می شود.

اکسپرس انتری

حدود ۵۰ درصد از متقاضیان منتخب در سال ۲۰۱۸ متقاضیان داخل اکسپرس انتری دولت کانادا بوده اند. سیستم اکسپرس انتری هم سیستم سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

لازم به ذکر است برنامه مهاجرت استانی انتاریو سه مسیر مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری دارد:  اولویت های سرمایه انسانی، اسکیلد ورکر فرانسوی زبان و مشاغل فنی. این مسیرهای مهاجرتی به OINP اجازه می دهند تا در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیان واجد شرایط بگردد و از آنها برای تقاضا جهت انتخاب استانی شدن به منظور دریافت اقامت دائم دعوت کند.

در این بین، مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی فعال ترین مسیر در سال ۲۰۱۸ بوده است و در این سال، ۲۱۹۰ متقاضی را انتخاب کرده است.  از طریق مسیر مشاغل فنی نیز ۶۴۸ متقاضی انتخاب شده اند و از طریق مسیر مهاجرتی اسکیلد ورکر فرامسوی زبان هم ۳۸۷ متقاضی. اولین گام برای اینکه از طریف برنامه مهاجرت استانی انتاریو در نظر گرفته شوید، ارائه پروفایل اکسپرس انتری است.

مشاغل بخش فناوری؛ بیشترین تعداد منتخب

استان انتاریو اعلام کرده است که حدود یک چهارم متقاضیان منتخب سابقه
کار یا پیشنهاد شغل خود را در بخش فناوری اعلام کره است. این مشاغل عبارت اند از
مهندسین و طراحان نرم افزار، برنامه نویسان، توسعه دهدگان رسانه های تعاملی
(اینترکتیو) ، تحلیگران سیستم های قناوری اطلاعات و مشاوران فناوری.

متولدین هند؛ بیشترین تعداد منتخب

همچنین، در این گزارش تعداد منتخبین از کشورهای مختلف ارائه شده است.
متقاضیان متولد هند بیشترین تعداد منتخبین را داشته اند. در جدول زیر آمار ده کشور
برتر از لحاظ تعداد منتخبین از طرف استان انتاریو ارائه می شود.

تعداد منتخبین کشورها
۲۶۵۱ هند
۱۴۲۴ چین
۳۰۳ کره جنوبی
۲۰۳ برزیل
۱۵۸ نیجریه
۱۲۴ پاکستان
۱۱۱ ایران
۱۱۰ فیلیپین
۱۰۵ الجزایر
۹۴ مراکش

پیشنهاد شغل؟

تنها ۳۶ درصد متقاضیان منتخب پیشنهاد شغل از طرف کارفرمای داخل انتاریو داشته اند و تنها سه مسیر از هشت مسیر غیربیزنسی که در سال ۲۰۱۸ دعوتنامه صادر کرده اند نیازمند پیشنهاد شغل هستند. گفتنی است سه مسیر مهاجرتی OINP که با اکسپرس انتری مرتبط هستند پیشنهاد شغل را جزو شرایط خود اعلام نکرده اند. مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی این انعطاف پذیری را دارد که متقاضیان اکسپرس انتری را بر اساس نیازهای بازار کار انتاریو انتخاب کند.

برنامه مهاجرت استانی انتاریو اعلام کرده است
که هنوز سهمیه خود را برای سال ۲۰۱۹ دریافت نکرده است. اما با این وجود تا اینجای
سال ۲۰۱۹ فعال بوده و مثلا از طریق مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی برای
۱۴۹۴ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است.   

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

جنگل ها و مراتع گچساران و باشت در آتش می سوزد…

فرماندار باشت گفت: ۴۰ نفر امدادگر از نیروهای دولتی و مردمی شهرستان‌های گچساران و باشت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *