خانه / اخبار / گفتمان سازی در اقتصاد مقاومتی مغفول مانده است…

گفتمان سازی در اقتصاد مقاومتی مغفول مانده است…

حسین افشاری روز دوشنبه در جلسه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان همدان افزود: هرچقدر در تأمین و توزیع کالا موفق بودیم در گفتمان سازی و بیان عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی ناموفق عمل کرده ایم.

وی با بیان اینکه خرید بیش از نیاز از سوی سود جویان ضعف ضربه بزرگی در مقابله با تحریم و جنگ اقتصادی هر کشوری است اظهار داشت: متولیان فرهنگ سازی در مواجهه با تحریم‌ها شانه خالی کردند و در واقع در صف دشمن ایستادند.

وی بیان کرد: روند تهیه و توزیع گوشت قرمز در تنگناهای اقتصادی تبدیل به منابع سودجویی برخی شده بود.

افشاری با بیان اینکه ما در بیان خدمات و اقدامات اقتصاد مقاومتی نباید خود سانسوری کنیم اضافه کرد: مردم در ایام دفاع مقدس در کنار هم بسیاری از مشکلات و تحریم‌های اقتصادی را بی اثر کردند.

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی مباحث کلیشه‌ای و کاغذی به کار نمی‌آید، خاطر نشان کرد: در تعبیر رهبر معظم انقلاب ایستادگی ایران پس از ۴۰ سال توطئه و دشمنی نشان از پیروزی ملت ما در راه توسعه است.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان همدان ابراز داشت: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد کالاها در فروشگاه‌های بزرگ کشور محصولات ایرانی است این در حالی است که در بعضی مراتب کشورهای همسایه در تأمین آب آشامیدنی خود نیز محتاج بودند.

افشاری با بیان اینکه بیش از ۱۸ عمل باز قلب طی هر شبانه روز در همدان انجام می‌شود تصریح کرد: نوبت دهی بیماران خارجی در بهترین بیمارستان‌های کشور بیش از ۶ ماه به طول می‌انجامد که این نشان از توانمندی پزشکی و اقتصادی کشور است.

فرماندار همدان گفت: این شهرستان به لحاظ مرکزیت و سابقه برجسته اقتصادی می‌تواند اولویت‌های مؤثری برای به حرکت درآوردن چرخ اقتصادی استان داشته باشد.

وی با اشاره به اصول ۲۴ گانه تبیین شده رهبر معظم انقلاب در سال ۹۵ ادامه داد: شهرستان همدان در بین ۳۱ پازل استانی می‌تواند آزمونه گسترش واحدهای مبتنی بر فناوری برتر شود.

فرماندار شهرستان همدان افزود: با توجه به سوابق و اقدام‌های مؤثر پارک علم و فناوری همدان در تولید علم مبتنی بر اقتصاد می‌تواند پرچم دار این زمینه در کشور باشد.

وی با اشاره به برخورداری شهرستان همدان از ۹۰ هزار دانشجو و عضو هیأت علمی گفت: با استفاده از ظرفیت علمی شهرستان و استان می‌توان چرخه اقتصاد سنتی و صنعتی را دانش بنیان کرد.

افشاری با بیان اینکه کمیته اقتصاد مقاومتی باید مرکز هم اندیشی فعالیت‌های دانش بنیان شود ادامه داد: حمایت از تیم‌های دانش بینان و فناور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: در قالب طرحی طی سال گذشته بسیاری از صنایع راکد و نیمه راکد شهرستان همدان به چرخه تولید بازگشتند.

وی بیان کرد: بر اساس بررسی تیمی از نهاد ریاست جمهوری شهرستان همدان در مصرف سرانه حوزه عمران و انرژی گاز و برق جزو پنج مرکز کشور است.

وی اضافه کرد: شهرستان همدان در انتقال و تخصیص آب تصفیه خانه فاضلاب شهر به نیروگاه و بخش کشاورزی نیز عملکرد خوبی داشته است.

افشاری از تأمین به موقع اقلام ضروری مردم در شهرستان گفت و اضافه کرد: شهرستان همدان در خرید گندم نیاز به جابجای استانی گندم دارد.

وی ادامه داد: شهرستان همدان در کشت علوفه و دانه‌های روغنی نیز پیشرو و مرجع خرید سایر شهرستان‌ها و استان‌ها است.

افشاری تاکید کرد: ویژگی اقتصادی درون زا، عدالت محور، مردمی و عام المنفعه از سر فصل‌های اجرای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

وی در خصوص استعداد صنعت گردشگری همدان گفت: صنعت گردشگری بدون نیاز به مواد اولیه اقتصادی پایه‌ای و درون زا دارد.

فرماندار همدان تصریح کرد: در چهار روز تعطیلی عید فطر امسال بیش از ۱۲۰ هزار نفر در شهرستان همدان اقامت داشتند که این تعداد با احتساب همه مراکز دولتی و خصوصی اقامتی توجه بیشتری را می‌طلبد.

وی در خصوص خانه مسافرها نیز گفت: خانه مسافرها در شکل قانونی خود سبب توزیع عادلانه درآمد می‌شود اما باید ساز و کار قانونی خود را در پذیرش مسافر بیشتر کنند.

۷۵۲۳/۲۰۹۰

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!

گمان نمی کنیم این نکته بر همراهان ویزا موندیال پوشیده باشد که کانادا، حداقل در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *