خانه / اخبار / 28 ژانویه: روز بازگشایی برنامه والدین و پدر/مادر بزرگ ها

28 ژانویه: روز بازگشایی برنامه والدین و پدر/مادر بزرگ ها

اسپانسرشیپ والدین

دولت فدرال کانادا اعلام کرده است که از تاریخ 28 ژانویه، آندسته از افراد مقیم دائم کانادا که تمایل دارند اسپانسر والدین یا پدر/مادر بزرگ هایشان شوند می توانند اقدامات مقتضی را انجام دهند. این برنامه که به PGP هم شناخته می شود به شهروندان و مقیمان دائم کانادا که بالای 18 سال سن دارند اجازه می دهد تا برای اخذ اقامت دائم والدین یا پدر و مادر بزرگ هایشان اسپانسر آنها شوند.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC) گفته است که در سال 2019 تا
20 هزار درخواست جدید PGP را رسیدگی خواهد نمود. هر کسی که دوست دارد از طریق این برنامه اسپانسر والدین
یا پدر/مادر بزرگش شود می بایست ابتدا فرم آنلاین Interest
to Sponsor (تمایل به اسپانسر شدن) را پر
کند. این فرم آنلاین در تاریخ ظهر 28 ژانویه به وقت استاندارد شرقی در دسترس خواهد
بود.

علاوه بر این IRCC اعلام کرده که درخواست ها را به ترتیب تاریخ دریافتشان رسیدگی خواهد نمود و مادام که حد نصاب 20 هزار نفری برنامه پر نشده باشد برای PGP دعوتنامه جهت تقاضا صادر خواهد شد. این سیستم که در آن اولویت با هر که زودتر اقدام کند است جایگزین سیستم لاتاری قبلی شده است که سال پیش معرفی شد و البته سر و صدای زیادی به پا کرد و عده ی زیادی با آن مخالفت نمودند. مخالفین سیستم قبلی را خلاف عدالت و انصاف می دانستند و معتقد بودند حق بسیاری از افراد که مدتها در صف انتظار بوده اند را پامال می کند.

تمایل به اسپانسر شدن

پر کردن فرم تمایل به اسپانسر شدن یا Interest to Sponsor درخواست نیست بلکه صرفا شما با پر کردن آن به IRCC اعلام می کنید که تمایل دارید شما را به عنوان اسپانسر در نظر بگیرد. IRCC گفته است که اسپانسرهای علاقه مند باید ابتدا شرایط و معیارهای لازم را مرور کنند تا از واجد سرایط بودن خود مطمئن شوند. یکی از این شرایط حد اقل درآمد فردی است که می خواهد اسپانسر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط و معیارهای این برنامه می توانید این صفحه را مطالعه فرمایید. IRCC همچنین یکی از شرایط را آپلود کردن یک نسخه از وضعیت اقامتی فرد اعلام کرده است. همچنین، به تمام افرادی که فرم آنلاین را پر و ارائه می کنند اعلام می شود که آیا از آنها دعوت شده یا خیر.  افرادی که از آنها برای اسپانسر شدن دعوت می شود 60 روز وقت دارند درخواست کامل را همراه با تمامی مدارک مربوطه ارائه کنند.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

فرماندار انزلی:همدلی راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است…

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسماعیل حیدری آزاد در پیام تبریک خود به مناسبت فرارسیدن سال ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *