خانه / اخبار / 282 نقطه از راهها و پلهای خراسان رضوی بر اثر سیل خسارت دید…

282 نقطه از راهها و پلهای خراسان رضوی بر اثر سیل خسارت دید…

غلامرضا نعیمی مجد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شبکه شامل راههای فرعی، اصلی، شریانی و روستایی استان خراسان رضوی می شود.
وی اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در خصوص زیرساخت های ارتباطی، متولی کارگروه حمل و نقل شورای مدیریت بحران استان است لذا همه موضوعات حمل و نقلی را به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی در استان رصد می کند و پیگیر این گونه بحرانهاست.
او ادامه داد: میزان خسارت های وارد شده ناشی از جاری شدن سیلاب به شبکه راه های اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از ابتدای امسال تاکنون 367 میلیارد ریال برآورد شده است.
رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: بارش باران و جاری شدن سیل و خسارت های ناشی از آن طی سال جاری بررسی شده است و نتایج حاصله توسط اداره کل راه و شهرسازی به وزارت راه و شهرسازی انتقال داده شده است.
نعیمی افزود: از جمله خسارت های وارد شده به راه های استان، جاری شدن سیلاب در راه شریانی مشهد به نیشابور و سبزوار به شاهرود بود که باعث قطع راه ارتباطی شد.
وی اضافه کرد: جاری شدن سیلاب حتی در کیلومتر 25 محور مشهد – نیشابور باعث فرونشست زمین شد که به مدت حدود 20 ساعت راه را مسدود کرد.
رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی، خوشبختانه فعالیت های راه سازی در خراسان رضوی به موقع متوقف و هشدارهای لازم به پیمانکاران داده شد تا مسیرها آزاد نگه داشته شود و اقدامات لازم برای به حداقل رساندن ورود خسارت به تاسیسات انجام گردد.
نعیمی افزود: نقاط حادثه خیز در برابر سیل در خراسان رضوی شناسایی شده است و راهداران، عملیات نگهداری در نقاط مستعد سیلاب و بالاآمدگی آن را دقیق تر انجام می دهند.
وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی به عنوان تنها استان معین مناطق سیل زده گلستان انتخاب شده است ادامه داد: تاکنون کمکهایی از جمله ماشین آلات، بیل مکانیکی، بولدوزر، کامیون، پمپاژ آب و همچنین یک دستگاه پل 70 متری سرپایی توسط نهادهای عضو شورای حمل و نقل استان و بخش خصوصی به مناطق سیل زده گلستان ارسال شده است.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که شش هزار و 423 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است.
1922/7489

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!

گمان نمی کنیم این نکته بر همراهان ویزا موندیال پوشیده باشد که کانادا، حداقل در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *