خانه / اخبار / 70 هزار واحد تخریبی و تعمیری مناطق زلزله زده بازسازی شد…

70 هزار واحد تخریبی و تعمیری مناطق زلزله زده بازسازی شد…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شهر زلزله زده سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روند بازسازی و ساخت و ساز در سرپل ذهاب با تلاش های شبانه روزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و 12 ستاد معین استانهای مختلف بخصوص در روستاهای شهرستان مناسب است.
وی با اشاره به روند مناسب بازسازی در اماکن دولتی گفت: بازسازی بیمارستان سرپل ذهاب از اولویتهای ستاد بازسازی بود که به دلیل روند 2 ماهه اظهار نظر کارشناسی مهندسان مشاور به کندی پیش رفت ولی امروز می بینیم که با تلاش بنیاد مسکن، خیران بخش سلامت و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان از روند مناسبی برخوردار بوده و در نهایت در سالگرد زلزله به بهره برداری خواهد رسید و یکی از مهمترین دغدغه های مردم رفع می شود.
وی خاطرنشان کرد: بازسازی بیمارستان اسلام آبادغرب هم به دلیل داشتن مشکل قضایی زمان بر شده و روند ساخت و ساز آن متفاوت خواهد بود.
استاندار کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: کار بازسازی مسکن مهر به دلیل اظهارنظر کارشناسی مهندسان مشاور که 2 ماه به طول انجامید دیرتر از واحدهای مسکونی دیگر آغاز شد و طبق نظر آنها تعدادی از بلوکها کاملا تخریب و برخی دیگر نیز نیازمند مقاوم سازی بود که در حال انجام است.
وی افزود: وجود مشکلات حقوقی صاحبان مسکن مهر با شرکتهای بیمه ای دلیل دیگر کندی پیشرفت ساخت و ساز این پروژه بود که نهایتا برطرف شد و طبق برنامه زمانبندی اعلام شده کار بازسازی مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان سال جاری پایان خواهد یافت.
استاندار کرمانشاه سپس به روند بازسازی در سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: کار بازسازی در سطح این شهر به دلیل وجود بوروکراسی اداری و نوع ساخت و ساز با روستاها متفاوت است که آن را زمان بر می کند ولی با وجود طبیعی بودن موضوع امروز پیشرفت خوبی صورت گرفته است.
بازوند ادامه داد: در شهر سرپل ذهاب 6 هزار و 700 واحد دارای پروانه آسیب دیده و تخریبی وجود داشت ولی امروز براساس آمارها تعداد 10 هزار و 300 واحد در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه بازسازی مناطق زلزله زده استان با وجود 104 هزار واحد آسیب دیده کار بسیار دشواری است، افزود: با وجود امکانات و اعتبارات لازم بازسازی بایستی ظرفیت و کشش این کار نیز وجود داشته باشد ولی با تمام وجود می توان گفت که روند بازسازی شهرستان روند مناسبی است و امیدواریم با تلاش همه ، شهری مناسب و بهتر از گذشته ساخته شود.
استاندار کرمانشاه در سفر به سرپل ذهاب از روند ساخت مسکن مهر شهید شیرودی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ساخت و ساز این شهرک مسکونی قرار گرفت.
بازدید از بیمارستان شهدای سرپل ذهاب از دیگر برنامه های بازوند در این سفر یک روزه بود که بازسازی و مقاوم سازی تنها بیمارستان این شهر مورد ارزیابی قرار گرفت.
استاندار کرمانشاه سپس به بازدید میدانی مناطقی از شهر زلزله زده سرپل ذهاب پرداخت و مشکلات و موانع بازسازی و روند ساخت و سازهای این شهر را مورد بررسی قرار داد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
3012/8066/7399

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

مردم تربت جام هفت میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردند…

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی روز دوشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حضور ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *