خانه / اخبار / 9644گواهینامه کنترل کیفیت کالاهای صادراتی در کردستان صادر شد…

9644گواهینامه کنترل کیفیت کالاهای صادراتی در کردستان صادر شد…

منصور لهونیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی در حوزه‌ کنترل کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی در گمرک باشماق مریوان فعالیت دارد.
وی به تعداد صدور گواهینامه، تعیین ماهیت و نمونه‌ برداری در این استان اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 هزار و 644 گواهینامه صادراتی صادر و یک هزار و 496 مورد تعیین ماهیت و 784 مورد نمونه برداری از کالاهای صادراتی انجام شده است.
مدیرکل استاندارد کردستان اضافه کرد: از تعداد گواهینامه های صادره و تعیین ماهیت صادراتی انجام شده 31 درصد مربوط به کالاهای غذایی، 12 درصد شیمی، 22 درصد نساجی، 14 درصد مکانیک و 17 درصد هم ساختمانی بوده است.
لهونیان یادآورشد: 310 مورد تعیین ماهیت و 298 مورد هم نمونه برداری از کالاهای وارداتی دراین مدت به همت اداره ارزیابی کیفیت کالاها در گمرک باشماق انجام شده است.
وی گفت: نمونه‌های واحدهای تولیدی و گمرکی و نمونه‌های سطح بازار توسط آزمایشگاه‌های اداره‌ کل استاندارد، آزمایشگاه‌های همکار داخل و خارج استان و آزمایشگاه‌های پژوهشگاه مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته است.
مدیرکل استاندارد کردستان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 509 مورد نمونه آزمون شده که از این تعداد 99 نمونه برق و الکترونیک، 449 نمونه شیمیایی، 493 نمونه غذایی، 409 نمونه ساختمانی و معدنی بوده است.
لهونیان گفت: این اداره کل در راستای شعار سال حمایت از کالای ایرانی و برای خدمت رسانی بهتر و سریعتر به مراجعان خود در سال جاری با پیاده سازی منشور حقوق شهروندی و استقرار میز خدمت و افتتاح دفاتر ارتباط با استاندارد در مراکز آموزشی و اجرایی اقدامات سودمندی را انجام داده است.
در حال حاضر 260 واحد تولیدی و حدود 470 فراورده غذایی زیرنظر استاندارد کردستان است.
9936 / 3034

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

۳۰۰ حلقه چاه غیر مجاز آب در فردیس شناسایی شد…

به گزارش ایرنا، فردوس کاظمی روز یکشنبه در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان فردیس ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *